9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W niedzielę "Różaniec do granic" w Australii i obu Amerykach

Ocena: 0
253

W niedzielę, we wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej, swoją wersję "Różańca do granic" zorganizują katolicy w Australii i obu Amerykach – poinformowały na swojej stronie internetowej Archidiecezja Warszawska i Katolicka Agencja Informacyjna.

fot. pixabay.com

Jak podała KAI, australijska wersja różańca – pod nazwą "Różaniec od morza do morza" – odbędzie się we wszystkich większych miastach – w Sydney grupa młodych planuje odmawianie różańca na Harbour Bridge, w Darwin i Coogee uczestnicy będą modlić się na plaży, a w Canberze jeden z kapłanów zamierza zabrać grupę na Black Mountain. Patronat nad "Różańcem od morza do morza" przyjął emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji Sydney David Cremin.

Mieszkańcy obu Ameryk będą się modlili w intencji swoich narodów i o pokój na świecie w niedzielę o godz. 15 czasu lokalnego w ramach akcji "Różaniec bez granic". Pomysł – jak podała KAI – zrodził się w Panamie i ma zjednoczyć mieszkańców krajów obu Ameryk we wspólnej modlitwie w intencji całego kontynentu.

Do tej pory chęć włączenia się w tę modlitwę zgłosiły grupy modlitewne m.in. z Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Panamy, Kolumbii, Wenezueli, Paragwaju, Peru, Argentyny i Boliwii, a także z co najmniej czterech miast w Stanach Zjednoczonych: Nowego Jorku, Waszyngtonu, Los Angeles i Miami.

Organizatorzy obu akcji przyznali, że inspiracją do zorganizowania narodowej modlitwy różańcowej był polski "Różaniec do granic", który 7 października 2017 r. zgromadził na granicach Polski około miliona osób w 350 kościołach stacyjnych w 22 diecezjach. Punkty modlitewne wyznaczono także w 70 miejscach na świecie, m.in. w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, w Auckland w Nowej Zelandii i w sanktuarium maryjnym w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii.

Organizatorem akcji była Fundacja Solo Dios Basta (Bóg sam wystarczy), która powstała w czerwcu 2015 roku z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lipca

Czwartek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 11,1-4.8c-9; Ps 80,2ac.3b.15-16; Mt 10,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter