9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W czwartek 39. rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego

Ocena: 0
479

28 maja br. przypada 39. rocznica śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem  kard. Kazimierza Nycza. Po Eucharystii wierni wysłuchają prelekcji pt. „Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski”, którą wygłosi prof. Krzysztof Koehler.

Grób kard. Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze Warszawskiej , fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/licencja CC BY-SA 3.0pl

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa, do Archikatedry św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście będzie mogło wejść ok. 150 osób. Msza święta, modlitwa i prelekcja będą transmitowane na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej.

W ramach przygotowania pastoralnego do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego prof. Krzysztof Koehler poruszy temat „Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski”.

Przedstawiając program tych obchodów będę starał się wskazać nie tylko na czym on polegał, ale także jakie było jego znaczenie dla przyszłości Polski i Kościoła

- zapowiada wybitny eseista i profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W nawiązaniu do daty rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia 28 dzień miesiąca to od lat dzień modlitwy przy grobie kard. Stefana Wyszyńskiego w stołecznej Archikatedrze. Najpierw modlono się o jego beatyfikację, a od listopada 2019 roku trwa przygotowanie pastoralne i modlitwa o owoce beatyfikacji. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lipca

Czwartek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 11,1-4.8c-9; Ps 80,2ac.3b.15-16; Mt 10,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter