22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan uznał heroiczność cnót ks. Franciszka Blachnickiego i Hanny Chrzanowskiej

Ocena: 0
1359
Założyciel ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki i prekursorka pielęgniarstwa rodzinnego Hanna Chrzanowska znaleźli się wśród osób, których heroiczność cnót uznała Stolica Apostolska.
2015-10-01 12:42
pb, kssk (KAI) / Katowice, Watykan, mz
 
Jest to ważny krok na drodze do ich beatyfikacji, do której potrzebne jest jeszcze uznanie cudu przypisywanego wstawiennictwu kandydata na ołtarze.

W środę 30 września Ojciec Święty podpisał dekret Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, stwierdzający heroiczność cnót ks. Franciszka Blachnickiego. Dziś w samo południe prefekt Kongregacji kard. Angelo Amato podał go do publicznej wiadomości. Od tej pory ks. Blachnickiemu możemy przypisywać tytuł „czcigodny Sługa Boży”.

– Kościół pielgrzymujący na ziemi decyzją papieża Franciszka, po gruntownym zbadaniu życia czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, orzeka dzisiaj o heroiczności i świętości jego życia. Teraz czekamy i modlimy się o cud za wstawiennictwem czcigodnego Sługi Bożego, aby mogła dokonać się jego beatyfikacja – mówi ks. bp Adam Wodarczyk, który był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym czcigodnego Sługi Bożego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły