16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uwielbienie w Gliniance

Ocena: 0
1651

Wieczór Uwielbienia w Święto Bożego Ciała przy parafii św. Wawrzyńca w Gliniance wg szacunków organizatorów zgromadził w tym roku blisko 4,5  tys. gości.

Fot. Marcin Kloch/FB parafii w Gliniance

Uroczystość organizowana po raz szósty, zasłużyła według portalu Aleteia na wyjątkowe wyróżnienie. Międzynarodowy portal wpisał go na listę najlepszych koncertów uwielbienia w Polsce. Jako jeden z sześciu wyróżnionych, jest jedynym takim wydarzeniem organizowanym w województwie mazowieckim.

20 czerwca wiernych powitał ks. Piotr Błażejczyk, proboszcz parafii Św. Wawrzyńca wraz z Dominiką Figurską, będącą opiekunką wydarzenia —Tego wieczoru usłyszymy świadectwa tego jak Bóg działa dziś. Jakim jest wspaniałym Ojcem dla nas. Posłuchamy jak dzieci uwielbiają Jezusa.— zapowiedziała. Zespół dzieci pod przewodnictwem Borysa Piotrowskiego zebrał się po raz trzeci w towarzystwie rodziców, by wychwalać Chrystusa swoim śpiewem. Obecny był także ks. bp Romuald Kamiński, który pobłogosławił gości.

Głównym punktem programu był występ zespołu Coraz Bliżej wraz z księdzem Sławomirem Radulskim. Grupa wzrasta w miłości do Boga poznając wewnątrz zespołu nowych muzyków i dzieli się rezultatami swojej formacji z większą publiką. Ponadto wystąpili otwocki raper Hubert Berulowski „Berul” i zespół Armia Dzieci z Lublina. Świadectwa wiary udzielili Marcin Kwaśniewski, aktor i scenarzysta, Grażyna Woźnica, która opowiedziała o uzdrowieniu oraz Barbara Witkowska wnosząca o działaniu Chrystusa w jej życiu.

Podczas wieczoru wierni mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej. Wydarzenie objął swoim patronatem tygodnik Idziemy.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter