20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: Kościół pomaga katolikom w byłym ZSRR

Ocena: 0
679

2,5 mln dolarów przekaże w tym roku amerykański episkopat Kościołom w Europie Środkowej i Wschodniej.

2016-01-05 18:36
RV / Chicago, mz

W tym roku głównym celem będzie finansowanie programów rozwojowych dla młodzieży, wspieranie nowej ewangelizacji i wzmacnianie duszpasterstwa rodzin w krajach byłego Związku Radzieckiego.

– Od chwili upadku ZSRR narody, które wchodziły w jego skład, musiały walczyć o stworzenie przestrzeni dla modlitwy i rozwoju duchowego – tak cele tegorocznej akcji wyjaśnia abp Blase Cupich. Jest on przewodniczącym komisji episkopatu USA, która odpowiada za pomoc Kościołowi w byłych krajach komunistycznych. Wsparcie tych wysiłków duszpasterskich jest według ordynariusza Chicago wielkim wyzwaniem, w którego realizacji chce pomagać amerykański Kościół.

Wśród projektów, które zostaną wsparte przez amerykańskich katolików, można wymienić między innymi ośrodek naturalnego planowania rodziny i naprotechnologii w węgierskiej diecezji Szombathely oraz budowę żłóbka dla dzieci z ubogich rodzin w Irkucku, który prowadzić będą siostry albertynki. Już dzisiaj wydają one w tym syberyjskim mieście 50 posiłków dziennie dla dzieci i troszczą się nie tylko o ich rozwój fizyczny, ale także duchowy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -