26 września
poniedziałek
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: biskup sprzedaje rezydencję, by założyć fundusz macierzyński

Ocena: 4.85
360

W Stanach Zjednoczonych nadal trwa walka o legalizację aborcji. Kościół niezmiennie głosi orędzie troski o życie, nie tylko słowami, ale przede wszystkim działaniem. Bp Michael McGovern z diecezji Belleville w stanie Illinois sprzedaje rezydencje biskupią, by utworzyć fundusz pomagający kobietom w ciąży.

Fot. pixabay.com/CCO

Rezydencja to dwupiętrowy dom z 13 pomieszczeniami. Poprzedni rezydujący w nim biskupi dbali o jego stan i regularnie go remontowali. Pieniądze ze sprzedaży zostaną wykorzystane głównie na fundusz macierzyński, ale także – jak czytamy na stronie diecezji – na „wsparcie katolickiej edukacji, duszpasterstwa młodzieży i ewangelizacji”. Biskup przeprowadzi się zaś do plebanii przy katedrze.

„Modliłem się i zastanawiałem się przed podjęciem tej decyzji przez wiele miesięcy – napisał bp McGovern w komunikacie prasowym. – Mam nadzieję żyć w większej prostocie i jako duszpasterz uważam, że dochody ze sprzedaży domu będą lepiej wykorzystane, gdy zostaną przeznaczone dla matek w ciąży”.

Po orzeczeniu Sądu Najwyższego w sprawie aborcji biskup zaznaczył, że „daje ono świeżą nadzieję Amerykanom, którzy chcą pracować nad stworzeniem współczującej kultury, w której każda istota ludzka jest mile widziana, pielęgnowana w społeczności i chroniona przez prawo”.

Ponieważ prawo aborcyjne w Illinois nadal należy do najbardziej ekstremalnych w kraju, wszyscy mieszkańcy muszą starać się pomagać kobietom w ciąży w przyjmowaniu dzieci, nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Oferując materialne, emocjonalne i duchowe wsparcie, wspólnota katolicka Illinois jest zaangażowana w zapewnienie ciężarnym matkom możliwości dokonania prawdziwego wyboru, buduje mosty, które pomogą kobietom w ciążach kryzysowych osiągnąć bezpieczną przyszłość dla siebie i swoich dzieci

– napisał duchowny.

Michael McGovern został mianowany biskupem przez Papieża Franciszka w kwietniu 2020 r. W tym samym roku przejął rządy w diecezji, po przejściu na emeryturę bp. Edwarda Braxtona.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Poniedziałek, XXVI tydzień zwykły, Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana
albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Niech wyrok o mnie wyjdzie od Ciebie, *.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9, 46-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter