4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA będą propagowały wolność religijną. Pomogą też ofiarom prześladowań

Ocena: 0
151

Dwa programy na rzecz obrony wolności religijnej w świecie ogłosił w Waszyngtonie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Od 24 bm. trwało spotkanie ministrów spraw zagranicznych wielu państw, poświęcone krzewieniu wolności religijnej. Polskę reprezentował na tym forum min. Jacek Czaputowicz.

fot. pixabay, CC0

Było to pierwsza taka konferencja, zorganizowane przez Departament Stanu USA na rzecz obrony wolności wyznawania swej wiary. Wzięło w nim udział ponad 200 przedstawicieli rządów, religii, organizacji zaangażowanych w obronę religii, przedstawicieli prześladowanych mniejszości religijnych.

Mike Pence zapowiedział, że jego rząd przeznaczy 110 milionów dolarów na finansowanie programu "Ludobójstwo i reakcja", aby pomóc ofiarom prześladowań religijnych, w szczególności na Bliskim Wschodzie, gdzie "ludzie dzięki tej pomocy będą mogli powrócić do swoich korzeni i spowodować rozkwit swoich krain". Stwierdził ponadto, że aż 17 milionów dolarów z tego funduszu otrzyma Irak, który był głównym przedmiotem zainteresowania obecnej sesji. Jej uczestnicy wysłuchali świadectw przedstawicieli społeczności jazydów oraz biskupów i pastorów.

Z kolei „Nowy Fundusz Wolności Międzynarodowej” będzie promował wydarzenia i inicjatywy mające na celu propagowanie rozwoju wolności religijnej. Pence wezwał przedstawicieli rządów do współfinansowania tego programu, aby miał on jak największy zasięg i obejmował jak najwięcej państw.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział, że biorąc pod uwagę sukces tych dni, podobne spotkanie odbędzie się również w przyszłym roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter