1 kwietnia
sobota
Teodory, Grazyny, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uroczysta konsekracja dziewic

Ocena: 0
4396
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą – przypomniał abp Henryk Hoser SAC 6 grudnia w katedrze św. Floriana podczas uroczystej konsekracji dziewic.
Trzy panie – Joanna Anuszewska, Beata Bielak i Małgorzata Żebrak – dołączyły do grona kobiet poświęconych wyłącznie Bogu.

Jest to odradzająca się forma życia konsekrowanego, w której kobiety żyją w świecie, jednak zgodnie ze złożonymi publicznie ślubami rezygnują z małżeństwa i rodziny i zobowiązują się do zachowania szczególnej czystości. Czystość, jak mówił biskup, to antycypacja życia wiecznego, gdzie nie będzie już potrzeba więzów biologicznych, gdzie będzie panował inny porządek miłowania; wszyscy będziemy kochać wszystkich miłością prawdziwie duchową, czerpaną bezpośrednio od Boga.

– Czystość nie jest po prostu brakiem małżonka i rodziny. Płodność cechująca małżonków w życiu dziewicy konsekrowanej jest jeszcze większa, jest bowiem płodnością duchową. Ostatecznym owocem życia ludzkiego ma być przecież zjednoczenie z Bogiem. Dziewica, niczym ewangeliczna Maria, siostra Marty, wybiera cząstkę najlepszą; najkrótszą drogę do nieba. Będąc poślubiona samemu Jezusowi, stanowi obraz Kościoła, który jest Oblubienicą Chrystusa – powiedział abp Hoser.

Poprosił nowo konsekrowane dziewice, aby były przez całe życie nośnikami radości i pocieszenia. Jako szczególnie związane z Bogiem, źródłem wiecznego szczęścia, powinny radość płynącą z bycia blisko Niego rozsiewać w dzisiejszym chorym na depresję świecie.


Paweł Gürtler
fot. Paweł Gürtler/Idziemy
Idziemy nr 50 (482), 14 grudnia 2014 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter