17 października
niedziela
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uroczysta konsekracja dziewic

Ocena: 0
4179
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą – przypomniał abp Henryk Hoser SAC 6 grudnia w katedrze św. Floriana podczas uroczystej konsekracji dziewic.
Trzy panie – Joanna Anuszewska, Beata Bielak i Małgorzata Żebrak – dołączyły do grona kobiet poświęconych wyłącznie Bogu.

Jest to odradzająca się forma życia konsekrowanego, w której kobiety żyją w świecie, jednak zgodnie ze złożonymi publicznie ślubami rezygnują z małżeństwa i rodziny i zobowiązują się do zachowania szczególnej czystości. Czystość, jak mówił biskup, to antycypacja życia wiecznego, gdzie nie będzie już potrzeba więzów biologicznych, gdzie będzie panował inny porządek miłowania; wszyscy będziemy kochać wszystkich miłością prawdziwie duchową, czerpaną bezpośrednio od Boga.

– Czystość nie jest po prostu brakiem małżonka i rodziny. Płodność cechująca małżonków w życiu dziewicy konsekrowanej jest jeszcze większa, jest bowiem płodnością duchową. Ostatecznym owocem życia ludzkiego ma być przecież zjednoczenie z Bogiem. Dziewica, niczym ewangeliczna Maria, siostra Marty, wybiera cząstkę najlepszą; najkrótszą drogę do nieba. Będąc poślubiona samemu Jezusowi, stanowi obraz Kościoła, który jest Oblubienicą Chrystusa – powiedział abp Hoser.

Poprosił nowo konsekrowane dziewice, aby były przez całe życie nośnikami radości i pocieszenia. Jako szczególnie związane z Bogiem, źródłem wiecznego szczęścia, powinny radość płynącą z bycia blisko Niego rozsiewać w dzisiejszym chorym na depresję świecie.


Paweł Gürtler
fot. Paweł Gürtler/Idziemy
Idziemy nr 50 (482), 14 grudnia 2014 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 10, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter