22 września
piątek
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uroczysta konsekracja dziewic

Ocena: 0
4465
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą – przypomniał abp Henryk Hoser SAC 6 grudnia w katedrze św. Floriana podczas uroczystej konsekracji dziewic.
Trzy panie – Joanna Anuszewska, Beata Bielak i Małgorzata Żebrak – dołączyły do grona kobiet poświęconych wyłącznie Bogu.

Jest to odradzająca się forma życia konsekrowanego, w której kobiety żyją w świecie, jednak zgodnie ze złożonymi publicznie ślubami rezygnują z małżeństwa i rodziny i zobowiązują się do zachowania szczególnej czystości. Czystość, jak mówił biskup, to antycypacja życia wiecznego, gdzie nie będzie już potrzeba więzów biologicznych, gdzie będzie panował inny porządek miłowania; wszyscy będziemy kochać wszystkich miłością prawdziwie duchową, czerpaną bezpośrednio od Boga.

– Czystość nie jest po prostu brakiem małżonka i rodziny. Płodność cechująca małżonków w życiu dziewicy konsekrowanej jest jeszcze większa, jest bowiem płodnością duchową. Ostatecznym owocem życia ludzkiego ma być przecież zjednoczenie z Bogiem. Dziewica, niczym ewangeliczna Maria, siostra Marty, wybiera cząstkę najlepszą; najkrótszą drogę do nieba. Będąc poślubiona samemu Jezusowi, stanowi obraz Kościoła, który jest Oblubienicą Chrystusa – powiedział abp Hoser.

Poprosił nowo konsekrowane dziewice, aby były przez całe życie nośnikami radości i pocieszenia. Jako szczególnie związane z Bogiem, źródłem wiecznego szczęścia, powinny radość płynącą z bycia blisko Niego rozsiewać w dzisiejszym chorym na depresję świecie.


Paweł Gürtler
fot. Paweł Gürtler/Idziemy
Idziemy nr 50 (482), 14 grudnia 2014 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Ojca Pio

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter