11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraina potrzebuje modlitwy w intencji pokoju

Ocena: 0
154

Na wschodniej Ukrainie pomimo podpisanych deklaracji o zawieszeniu broni, wciąż trwa konflikt zbrojny. W wielu miejscowościach niemal codziennie słychać strzały, a ludzie tracą resztki nadziei na pokój. O modlitwę w intencji Ukrainy poprosił społeczność międzynarodową biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

Fot. www.vaticannews.va

Leżąca na terenie Ukrainy rzymsko-katolicka diecezja charkowsko-zaporska od 2014 roku doświadczana jest przez konflikt zbrojny, jaki toczy się w obwodach ługańskim i donieckim.

W dalszym ciągu jest niespokojnie na terenie frontowym. W tamtych miejscach konflikt nie jest jeszcze rozwiązany, choć światowe media milczą na ten temat. Obstrzały słyszy się każdego dnia. Naruszana jest cisza, która dotyczy rozejmu, jaki miał być wprowadzany. Tak naprawdę, nie jest on po drugiej stronie konfliktu przestrzegany. Dlatego wszyscy się modlimy. A więc wielka prośba do Pana Jezusa Nowonarodzonego, aby odnowił ducha pokoju na tamtych terenach. Wszyscy są bardzo zmęczeni tą sytuacją i modlą się, aby zapanował pokój. Kiedy rozmawiamy z ludźmi, którzy mieszkają blisko miejsc, gdzie trwają obstrzały, to zauważa się, że stracili już wiarę, że kiedykolwiek to się skończy

- przyznaje bp Sobiło.

Nadziei wiernym diecezji charkowsko-zaporoskiej dodają słowa papieża Franciszka, który co jakiś czas przypomina światu o konflikcie na Ukrainie, zachęcając do modlitwy o pokój i o pojednania walczących stron.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter