20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

U nas na Gorlickiej

Ocena: 0
856

Od zwiastowania wszystko się zaczęło. – Dlatego chcemy, by nasza parafia była i początkiem drogi z Bogiem, i miejscem pozostania z Nim na całe życie – mówią duszpasterze parafii Zwiastowania Pańskiego na warszawskim Rakowcu.

fot. Radek Molenda / Idziemy

Swoistą wizytówką liczącej ok. 11 tys. wiernych parafii jest pięć wspólnot Drogi Neokatechumenalnej, liczących w sumie ponad 130 osób, z których najstarsza zawiązała się 34 lata temu. Nie dziw, że zawsze trafiali tu m.in. kapłani – wychowankowie seminarium duchownego Redemptoris Mater.

Obecnie Drogą Neokatechumenalną zajmuje dwóch księży.

– Cieszymy się, że spora część to nasi parafianie – mówi odpowiedzialny za grupy wikariusz ks. Krystian Chmielewski, z którym o „neonów” troszczy się jeszcze Brazylijczyk ks. Fernando Sousa Fraitas Da Costa. I zaprasza na „portugalskie” Msze Święte, cieszące się w Warszawie popularnością społeczności tego języka.

Kapłani mają tu ręce pełne roboty, towarzysząc działającym prężnie innym grupom i wspólnotom. Obok klasycznych – Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Legionu Maryi, bielanek i ministrantów (jest ich niemal pięćdziesięciu!), nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej czy parafialnej Caritas – znajdziemy chór Magnifi- cat, grupy modlitewne w duchu Taizé i Wspólnotę św. Bartłomieja Apostoła. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 12 (701), 24 marca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 7 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
Od kwietnia 2019 r. redaktor naczelny portalu idziemy.plNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -