8 kwietnia
środa
Cezaryny, Dionizego, Julii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Trwa 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Ocena: 0
336

We wszystkich parafiach w Polsce i wśród Polonii od niedzieli 23 lutego do soboty 29 lutego trwa 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego hasłem są słowa: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.

Fot. pixabay.com/CCO

Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy tych, którzy nie przestrzegają Bożych praw i poniżają swoją godność. Celem praktyk pokutno-wynagradzających jest wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników.

Palącą sprawą jest wyproszenie łaski nawrócenia dla gorszycieli dzieci i młodzieży, którzy mają na celu demoralizowanie przez reklamę alkoholu, filmy, szkolenia, warsztaty i uliczne manifestacje. Wierzący i praktykujący chrześcijanin troszczy się o los bliźnich w kontekście życia wiecznego.

- czytamy na stornie internetowej Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Zespół przygotował specjalne Vademecum, w którym znajdują się materiały pomocne w przeprowadzeniu Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zostały one opracowane w oparciu o nauczanie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Vademecum(pdf)

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jest czasem refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych, uzależnieni są od innych środków odurzających czy zniewoleni są w inny sposób.

W parafiach jest to szczególny czas, aby podjąć pracę nad stworzeniem różnych grup trzeźwościowych i zachęcić wiernych do wstępowania w ich szeregi.

Warto podjąć wysiłek, aby powstały wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Jeśli w parafii nie ma jeszcze Księgi Trzeźwości, powinno się ją założyć.

- czytamy na stronie Zespołu.

www.kongrestrzezwosci.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 kwietnia


Witaj, nasz Królu i Zbawicielu,
Ty sam zlitowałeś się nad grzesznymi.

Dziś w Kościele: Środa w Wielkim Tygodniu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 50,4-9a; Ps 69,8-10.21-22.31 i 33-34; Mt 26,14-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter