19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tomasz Komenda u papieża Franciszka. "Wzruszające przeżycie"

Ocena: 0
2894

Tomasz Komenda, który spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił, spotkał się w środę z papieżem Franciszkiem.

fot. vaticannews.va

Mężczyźnie, który przyjechał do Watykanu z rodziną, towarzyszył podczas spotkania z Franciszkiem kardynał nominat Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. Do krótkiej rozmowy doszło przy okazji audiencji generalnej na placu Świętego Piotra. 

Franciszek był wyraźnie poruszony historią 41-letniego Polaka. Ofiarował mu i jego bliskim różańce oraz chętnie pozował do zdjęcia. „Spotkanie z Papieżem było wyjątkowym przeżyciem” – mówi Komenda.

“ Do tej pory nie wierzę w to, że doczekałem takiej chwili, iż Papież przywitał się ze mną. Ja oczywiście chciałem pocałować go w pierścień, a on postanowił mnie przytulić – mówi Radiu Watykańskiemu wzruszony Tomasz Komenda. – Jest to dla mnie naprawdę coś wielkiego. Naprawdę nie spodziewałem się, że Papież zrobi taki gest w moim kierunku. ”

Arcybiskup Krajewski zaprosił rodzinę Komendów na obiad, który przygotował były więzień Enzo. Po 20 latach pobytu w więzieniu współpracuje on z urzędem papieskiego jałmużnika. „Przygotowałem dla Tomasza obiad, jakiego nigdy wcześniej nie jadł i nigdy nie mógł go mieć w więzieniu” – powiedział włoski kucharz. Tomasz Komenda modlił się też przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice świętego Piotra. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -