21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Teraz Lizbona! Papież ogłosił miejsce kolejnych ŚDM

Ocena: 0
1564

Lizbona, stolica Portugalii będzie miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. - ogłosił papież na zakończenie Mszy Świętej posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

W Mszy Świętej uczestniczą prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente a także inni biskupi portugalscy oraz 300 młodych portugalskich pielgrzymów.

Portugalskie duchowieństwo liczy, że organizacja Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 r., ogłoszona przez papieża Franciszka w niedzielę w Panamie, pozwoli przyciągnąć ponownie młodych do Kościoła. W trakcie konferencji z udziałem portugalskich biskupów, które odbyły się w Panamie, zwracali oni uwagę na konieczność większego zaangażowania młodzieży w życie lokalnych parafii.

Obecny na ŚDM patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente zaznaczył, że tak duża impreza będzie wyzwaniem dla całego Kościoła w Portugalii. Przypomniał, że w kraju tym nigdy nie organizowano wcześniej ŚDM.

W opinii ks. Joao Vergamoty z Lizbony ważnym elementem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii będzie zachęcenie miejscowej młodzieży do udziału w tym wydarzeniu. – W naszym kraju nie brak nowych inicjatyw służących ewangelizacji. Wśród nich można na przykład wymienić projekt “Missão País” (Misja Kraj). Wierzę, że wiele młodych osób włączy się w ogłoszoną przez papieża Franciszka imprezę w naszym mieście – powiedział ks. Vergamota.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -