21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Teraz Lizbona! Papież ogłosił miejsce kolejnych ŚDM

Ocena: 0
1410

Lizbona, stolica Portugalii będzie miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. - ogłosił papież na zakończenie Mszy Świętej posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

W Mszy Świętej uczestniczą prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente a także inni biskupi portugalscy oraz 300 młodych portugalskich pielgrzymów.

Portugalskie duchowieństwo liczy, że organizacja Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 r., ogłoszona przez papieża Franciszka w niedzielę w Panamie, pozwoli przyciągnąć ponownie młodych do Kościoła. W trakcie konferencji z udziałem portugalskich biskupów, które odbyły się w Panamie, zwracali oni uwagę na konieczność większego zaangażowania młodzieży w życie lokalnych parafii.

Obecny na ŚDM patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente zaznaczył, że tak duża impreza będzie wyzwaniem dla całego Kościoła w Portugalii. Przypomniał, że w kraju tym nigdy nie organizowano wcześniej ŚDM.

W opinii ks. Joao Vergamoty z Lizbony ważnym elementem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii będzie zachęcenie miejscowej młodzieży do udziału w tym wydarzeniu. – W naszym kraju nie brak nowych inicjatyw służących ewangelizacji. Wśród nich można na przykład wymienić projekt “Missão País” (Misja Kraj). Wierzę, że wiele młodych osób włączy się w ogłoszoną przez papieża Franciszka imprezę w naszym mieście – powiedział ks. Vergamota.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

"Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka."

Dziś w Kościele: wtorek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14, 19-28; Ps 145 (144), 10-11. 12-13. 21 ; J 14,27-31a.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -