24 kwietnia
wtorek
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tarnów: 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Ocena: 0
1074

„Głodni Miłosierdzia” – takie hasło przyświeca tegorocznej akcji Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do parafii diecezji tarnowskiej trafi ponad 130 tys. świec. To symbol pomocy najmłodszym.

2015-11-26 11:29
eb / Tarnów (KAI), sg

Hasło akcji nawiązuje do zbliżającego się Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Nabywając świece, wierni składają ofiary, które są przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących.

– Bardzo często dzieci wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek po raz pierwszy w życiu. Zapalając świece na wigilijnym stole miejmy świadomość, że wsparliśmy tych, którzy głodni są miłosierdzia, jak mówi nasze hasło. Cieszę się, że w większości domów naszej diecezji pali się świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – podkreśla ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Rokrocznie około dwa i pół tysiąca dzieci z diecezji tarnowskiej odpoczywa aktywnie dzięki Caritas. Letni i zimowy wypoczynek organizują dla nich parafie, ruchy, zgromadzenia zakonne i inne instytucje, które zwracają się do Caritas o dofinansowanie wypoczynku. Na ten cel organizacja kościelna przeznacza ok. 150-160 tys. zł.

Dzięki funduszom zebranym już podczas tegorocznego Adwentu dzieci pojadą na zbliżające się ferie zimowe. Połowa pieniędzy zostanie w parafiach, a pozostała cześć trafi do zarządu Caritas w Tarnowie. Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, a za dużą 12 zł. Świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas wyłącznie przy kościołach i kaplicach naszej diecezji.

Akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się już po raz dwudziesty drugi. Jak co roku świece pojadą także do naszych rodaków, m.in. do Francji, Austrii, Niemiec i Anglii, gdzie pracują tarnowscy kapłani.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły