20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szczególnie wybrani

Ocena: 0
2120

Pascha Chrystusa oznacza dla nas, że jesteśmy ludem odkupionym,  narodem wybranym o szczególnej wartości – powiedział bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski podczas rezurekcji w Rembertowie.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Bp Romuald Kamiński w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczył procesji eucharystycznej w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. W homilii przypomniał, że perfidia grzechu nie pozwoliła by człowiek mógł dokonać pojednania z Bogiem. To Bóg wyszedł ku człowiekowi z pojednaniem. – Syn Boży, posłuszny woli Ojca, miłujący nas pełnią miłości Bożej, staje na naszych drogach i dokonuje się Pascha – przejście. Jako lud odkupiony jesteśmy narodem wybranym o szczególnej wartości. Dzięki Chrystusowi z niewoli grzechu uwalniany jest lud całego świata, dokonuje się rzecz niezwykła, dająca  fundament nowej rzeczywistości. Jezus przeprowadza nas ze stanu oddzielenia od Boga na „królewskie salony” – wyjaśniał bp Kamiński.

Praski ordynariusz zachęcał by udziału w procesji Eucharystycznej nie traktować jako swoistego wydarzenia kulturalnego ale jako wydarzenie zbawcze. – Uczestniczyliśmy w modlitwie uwielbienia Boga za to, że On odkupił nas, że zostaliśmy z nim pojednani. Chrystus wskazuje, że jesteśmy dziećmi wybranymi, trzeba nam do tego dziecięctwa Bożego codziennie dorastać. To znaczy macie doskonalić swoje życie i stawać się świętymi – zachęcał kaznodzieja.

Bp Kamiński przypomniał, że pierwszy moment w historii obcowania Boga z człowiekiem dokonał się w dziele stworzenia. Lektura księgi Rodzaju zachwyca, bo wówczas dowiadujemy się o naszej wielkości, wszak zamieszkuje w nas Bóg. Mimo grzechu nie upadliśmy, wprost przeciwnie otworzyła się przed nami nowa perspektywa. – Bóg przez odkupienie wynosi nas do niebywałej wielkości. Jako nowy lud poznajemy to po możliwości posilania się Eucharystią. Nie jest to jeszcze finał szczególnego umiłowania człowieka. Bóg zsyła nam Ducha Świętego. Usłyszymy wówczas: „Świętymi bądźcie bo i ja jestem święty”. Zaproszenie do świętości ma perspektywę ciągle się rozszerzającą: nie ma granicy postępowania w świętości – podkreślał bp Kamiński.

Jak przypomniał, naszym zadaniem jest budowanie Królestwo Boże, tam gdzie nas Bóg stawia: przy codziennych czynnościach sprzątaniu, przygotowywaniu posiłku, w pracy zawodowej, zaangażowaniu w życie społeczne, polityczne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter