24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sylwetki nowych kapłanów DW-P

Ocena: 4.8
905

Diecezja warszawsko-praska ma pięciu nowych kapłanów, którzy wczoraj przyjęli święcenia w stopniu prezbiteratu. 

Fot. Patryk Lubryczyński

Pięciu nowych kapłanów diecezji warszawsko-praskiej to:

Ks. Michał Kaczmarczyk – 35 lat, pochodzi z parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu (diecezja radomska). Ukończył studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej, jest absolwentem studiów podyplomowych z zarządzania, informatyki i organizacji pracy. Przed wstąpieniem do seminarium był związany duszpastersko z ruchami pielgrzymkowymi oraz Liturgiczną Służbą Ołtarza. Wieloletni pracownik samorządowy oraz inicjator lokalnych działań społeczno-promocyjnych. Interesuje się żeglarstwem i podróżami, wolny czas poświęca na gitarę, badmintona i dobry film. Rozpocznie posługę w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie.

Ks. Mateusz Kania – 32 lata, pochodzi z parafii Chrystusa Króla na warszawskim Targówku. Od lat związany ze wspólnotą Liturgicznej Służby Ołtarza. Przed przyjściem do seminarium studiował samorząd terytorialny oraz pracował w instytucjach samorządowych. Jest autorem strony internetowej i specjalistą od rytu ambrozjańskiego (mediolańskiego). Jego konikiem są podróże, architektura, historia oraz grafika komputerowa. Autor m.in. logo diecezji warszawsko-praskiej. Rozpocznie posługę w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie.

Ks. Marcin Malinowski – 33 lata, pochodzi z parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie. Do seminarium wstąpił po studiach na kierunku Technologia Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przed wstąpieniem do seminarium był członkiem Liturgicznej Służby Ołtarza – odpowiednio: ministrantem i lektorem. Jego zainteresowania to: sport, motoryzacja, dobry film – zwłaszcza komedie, jak również literatura faktu i biografie. Rozpocznie posługę w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach.

Ks. Paweł Sasin – 26 lat, od 2020 parafianin parafii św. Klemensa w Klembowie. Był członkiem wspólnoty ministrantów, lektorów w poprzedniej parafii (pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie). Do seminarium zgłosił się w trakcie studiowania chemii na Uniwersytecie Warszawskim. Lubi książki, przyrodę, podróże na rowerze i motocyklu. Rozpocznie posługę w parafii św. Mikołaja Biskupa w Dobrem.

Ks. Adrian Woźniak – 26 lat, z parafii św. Wojciecha BM w Wiązownie. Związany ze wspólnotą ministrantów i lektorów. Do seminarium zgłosił się bezpośrednio po maturze (po technikum mechatronicznym). Pasjonuje się liturgiką, lubi boks, majsterkowanie, karaoke oraz wędkarstwo. Rozpocznie posługę w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie. 

fot. Facebook/Diecezja Warszawsko-Praska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter