21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święto Niepodległości i nie tylko

Ocena: 0
6728
Zbliża się 11 listopada  - poniżej informacje, gdzie i jak można świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Święto Niepodległości
Msze Święte w intencji Ojczyzny
– 11 listopada, o godz. 8.30 w katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa, pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza z udziałem władz państwowych; o godz. 9.00 w bazylice św. Krzyża transmitowana przez Polskie Radio.

Marsz Niepodległości – rozpocznie Msza Święta odprawiona 11 listopada o godz. 13 w kościele św. Barbary, ul. Nowogrodzka 51, pochód ruszy o godz. 15 z Ronda Dmowskiego, przy Metrze Centrum.

Odprawa wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza – 11 listopada, o godz. 12.

Otoczenie Sejmu Różańcem Świętym – 11 listopada, o godz. 11 uroczystość rozpocznie Msza Święta polowa przed Sejmem pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, po której odbędzie się godzinna modlitwa różańcowa. Szczegóły na stronie: www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

„Polonia semper fidelis” – koncert w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, 11 listopada po Mszy Świętej o godz. 16.

„Legiony to żołnierska nuta…” – 10 listopada, godz. 17 uroczystości pod pomnikiem Polski Walczącej w Legionowie (Rondo AK), o godz. 18 Msza Święta w kościele garnizonowym róg ul. Kopernika i Piłsudskiego, koncert orkiestry wojskowej; 11 listopada, godz. 14 piknik rodzinny w atrium Ratusza w Legionowie i parku NSZZ Solidarność, wśród atrakcji m.in. obóz wojskowy z końmi.

Koncert patriotyczny w wyk. Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej – 11 listopada, godz. 11, Sala Widowiskowa MOK ul. K. Wyszyńskiego, Józefów k. Otwocka.

Spektakl poetycki „Piosenka w drodze do Niepodległości”
– 11 listopada, godz. 12, kościół parafialny w Ostrowie.

„Żeby Polska była Polską” – 11 listopada, godz. 17, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance, Klub Kultury Gocław przy ul. Abrahama 10.

Koncert z okazji 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości – 11 listopada, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18 w kościele Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników przy Al. Stanów Zjednoczonych 55.

Akcja uliczna „Dziadek jedzie!”, czyli wjazd Józefa Piłsudskiego na rynek w Piasecznie. Uroczystości rozpocznie Msza Święta 11 listopada o godz. 10 w kościele św. Anny w Piasecznie, dalsza część obchodów (anegdoty o Naczelniku, wjazd Piłsudskiego na rynek z asystą konną Technikum Hodowli Koni Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie oraz pokaz filmów z okresu międzywojennego) w godz. 12-16 na pl. J. Piłsudskiego w Piasecznie.

I Mińska Patriotyczna Impreza na orientację – 11 listopada godz. 11.11, start w holu MDK Mińsk Maz., organizator ZHP, szczegóły: piotr.gazda@net.zhp.pl

Odpust w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej na Witolinie, ul. Ostrobramska 72 – 16 listopada, o godz. 18 Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Na coroczne spotkanie ruchów katolickich archidiecezji warszawskiej zaprasza Rada Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie rozpocznie Msza Święta 16 listopada o godz. 18.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy ul. Marszałkowskiej 37.

Inauguracja wspólnoty wdów i wdowców
– 17 listopada o godz. 16 konkatedrze na Kamionku. Mszę Świętą odprawi i konferencję „Święty czas żałoby” wygłosi ks. Andrzej Dziedziul, potem odbędzie się spotkanie w domu parafialnym, ul. Grochowska 365.

Zaduszki medyczne w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 – 18 listopada, godz. 17 Eucharystia i nabożeństwo zaduszkowe z udziałem lekarzy, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów. W modlitwie polecani będą zmarli z tych grup zawodowych oraz bliscy uczestniczących w spotkaniu.

Akcja krwiodawstwa w Siennicy – 18 listopada, w godz. 9-13, przy SPZOZ, ul. Akacjowa 2A.

Konferencja: Dylematy obecności Kościoła i chrześcijan w świecie – przełom Soboru Watykańskiego II – odbędzie się w dn. 13-14 listopada w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szczegółowy program: www.vaticanum2.pl

OTWÓRZmy OCZY – drugie z cyklu spotkanie: jak planować studia i karierę zawodową, jak utrzymać młodą rodzinę, jak mądrze korzystać z pieniędzy i na co oszczędzać, o przedsiębiorczości i polskim systemie finansowym będzie mówił prof. Robert Gwiazdowski, ekonomista, prawnik, Prezydent Centrum im. Adama Smitha – 13 listopada, godz. 19, ul. Floriańska 3. Zaprasza Radio Warszawa.

Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego będą kwestować 11 listopada
przed Muzeum i na warszawskich cmentarzach na rzecz budowy i renowacji miejsc pamięci mogił powstańczych. Zbieranie funduszy trwa od 1 czerwca do 31 grudnia 2012 r. Akcję można także wesprzeć, wpłacając pieniądze do specjalnej skarbonki ustawionej w Muzeum Powstania Warszawskiego lub na numer konta: 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191 BANK BPH SA.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach zaprasza na obchody Święta Niepodległości.
W programie występ Grupy Kaskaderów ze Słupna, koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej, pokaz Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego oraz tradycyjna wojskowa grochówka i bigos. Start o godz. 14 na placu przy ul. Żwirki i Wigury 4. Patronat medialny: Tygodnik „Idziemy”.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter