28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święta narzeczona

Ocena: 0
1125

"Kiedy naprawdę kochałam, czułam, że Bóg wypełnia wszystko i wszystkich" - do grona osób wyniesionych na ołtarze w Kościele katolickim dołączyła pierwsza „święta narzeczona”, Włoszka Sandra Sabattini.

fot. apg23.org

Sandra Sabattini urodziła się w w 1961 roku w Riccione we Włoszech w bardzo religijnej rodzinie. Mając 4 lata wraz z rodziną przeniosła się na plebanię św. Jerome w Rimini, gdzie proboszczem był jej wuj. Od młodości cechowała ją wielka pobożność. Wielokrotnie spędzała noce na adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu parafialnego.

Ukończyła studia medyczne na uniwersytecie w Bolonii. Wraz ze swym narzeczonym była członkiem Wspólnoty Papieża Jana XXIII, która opiekuje się niepełnosprawnymi i narkomanami. Po ślubie mieli wspólnie wyjechać na misje do Afryki. Zginęła tragicznie, potrącona przez samochód na oczach narzeczonego w 1984 r. Miała niespełna 23 lata.

Gdy w 2009 roku odkryto grób Sabattini okazało się, że nie pozostało w nim nic. Ks. Bp Francesco Lambiasi, ordynariusz Rimini powiedział wówczas:

Mające twarz i imię Sandra ziarno pszenicy, wpadło tak głęboko w ziemię, aby zmielone, całkowicie się z nią stopić.

Franciszek uznał cud za jej wstawiennictwem - Stefano Vitali, u którego zdiagnozowano raka jelit został niewytłumaczalnie z medycznego punktu widzenia uzdrowiony. „Odkąd zacząłem wracać do zdrowia, zawsze towarzyszyło mi poczucie pokoju, oczyszczenia, zmiany, stałem się zupełnie nowym Stefano”  - twierdził uzdrowiony mężczyzna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter