21 października
poniedziałek
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Stulecie parafii Świętej Trójcy w Ząbkach

Ocena: 0
828

Jubileuszowi stulecia  istnienia parafii przewodniczył 16 czerwca ks. bp Romuald Kamiński. Jak wskazał w swojej homilii, w czasach powstania wspólnoty, była ona jedną z nielicznych na obszarze między Warszawą, a Radzyminem.

Fot. Rafał Laszuk

Pozwólcie, że przywitam naszego ordynariusza, księdza biskupa Romualda Kamińskiego, którego poprosiłem o sprawowanie eucharystii w naszej intencji, jako dziękczynienia za sto lat istnienia parafii. Proszę was o to abyście włączyli się w tę liturgię i modlili się za nas. Aby parafia, która jest jeszcze młoda, trwała jak najdłużej, aż do końca świata.— powiedział ks Dariusz Korbik - proboszcz parafii Świętej Trójcy w Ząbkach.

Swoją posługę zaczynał w niej błogosławiony ks Jerzy Popiełuszko pełniący wówczas funkcję wikariusza. —Naszą pamięcią należy objąć tych, którzy na przestrzeni stu lat dużo wnieśli w rozwój i utwierdzenie tej wspólnoty parafialnej.— powiedział ks Romuald Kamiński. Swoje słowa kierował szczególnie do najmłodszych parafian. Jak zauważył, to na ich ramionach spocznie w najbliższych latach obowiązek zadbania o rozwój i właściwe funkcjonowanie parafii. —Będąc tutaj, dane jest nam słowo Boże. Tutaj korzystamy z wielkiego bogactwa ludzi, którzy szli przed nami pragnąc podążać drogą świętości do Królestwa Bożego.— zachęcał wiernych do kontynuowania dzieła ich przodków.

Na ręce proboszcza złożono Złoty Ornat i list gratulacyjny na okazję celebrowanego jubileuszu. Uroczystość zakończyła procesja z udziałem służb liturgicznych i wspólny piknik.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 października

Strzeżcie się chciwości, bo nawet gdy ktoś
ma wszystkiego w nadmiarze,
życie jego nie zależy od jego mienia

Dziś w Kościele:
poniedziałek XXIX tygodnia zwykłego 
+ dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,20-25; Ps (Łk 1,69-75), Łk 12,13-21
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -