16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Stulecie parafii Świętej Trójcy w Ząbkach

Ocena: 0
588

Jubileuszowi stulecia  istnienia parafii przewodniczył 16 czerwca ks. bp Romuald Kamiński. Jak wskazał w swojej homilii, w czasach powstania wspólnoty, była ona jedną z nielicznych na obszarze między Warszawą, a Radzyminem.

Fot. Rafał Laszuk

Pozwólcie, że przywitam naszego ordynariusza, księdza biskupa Romualda Kamińskiego, którego poprosiłem o sprawowanie eucharystii w naszej intencji, jako dziękczynienia za sto lat istnienia parafii. Proszę was o to abyście włączyli się w tę liturgię i modlili się za nas. Aby parafia, która jest jeszcze młoda, trwała jak najdłużej, aż do końca świata.— powiedział ks Dariusz Korbik - proboszcz parafii Świętej Trójcy w Ząbkach.

Swoją posługę zaczynał w niej błogosławiony ks Jerzy Popiełuszko pełniący wówczas funkcję wikariusza. —Naszą pamięcią należy objąć tych, którzy na przestrzeni stu lat dużo wnieśli w rozwój i utwierdzenie tej wspólnoty parafialnej.— powiedział ks Romuald Kamiński. Swoje słowa kierował szczególnie do najmłodszych parafian. Jak zauważył, to na ich ramionach spocznie w najbliższych latach obowiązek zadbania o rozwój i właściwe funkcjonowanie parafii. —Będąc tutaj, dane jest nam słowo Boże. Tutaj korzystamy z wielkiego bogactwa ludzi, którzy szli przed nami pragnąc podążać drogą świętości do Królestwa Bożego.— zachęcał wiernych do kontynuowania dzieła ich przodków.

Na ręce proboszcza złożono Złoty Ornat i list gratulacyjny na okazję celebrowanego jubileuszu. Uroczystość zakończyła procesja z udziałem służb liturgicznych i wspólny piknik.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -