16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Strefa Chwały w Starym Sączu. "Jesteśmy po to, by wielbić Boga"

Ocena: 0
2050

Wielbić Boga, wywyższać  Jego imię to cele, które gromadzą ludzi w Starym Sączu w okolicach Ołtarza Papieskiego. Odbywa się tam właśnie Strefa Chwały. Są to Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. Gromadzą one ludzi różnnego wieku i zawodów przy wspólnym chwaleniu Stwórcy.

Muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot z całej Polski uczestniczą w Rekolekcjach Ludzi Nowej Kultury w Starym Sączu. Wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji. - Trzeba mówić o rzeczach oczywistych jak wartość rodziny, bo są one dziś kwestionowane w Europie – powiedział jeden z prelegentów Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

„Nasi oponenci inwestują w rozkład społeczny, tak my prawnie musimy zainwestować w naszą przyszłość. Cywilizacja życia i rodziny potrzebują swojej międzynarodowej konstytucji” – stwierdził polityk. 

Poseł zapowiedział, że 10 lipca w Parlamencie Europejskim zaprezentowana zostanie Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny. Dokument ma być aktem prawa międzynarodowego, kompletnie ujmującym prawa rodziny. Konwencja ta ma stanowić ma odpowiedź na Konwencję Stambulską.

- Czas, żeby Polska na forum międzynarodowym zaprezentowała tę konwencję, która nie wprowadza ograniczeń rodziny, wolności religii tylko afirmowałyby podstawowe zasady godności natury ludzkiej i wolności człowieka” – podkreślił Marek Jurek. Wyraził też opinię, że inwestycja w rodzinę to inwestycja w przyszłość. Chwaląc Program Rodzina 500 plus powiedział, że trzeba także zagwarantować poszerzone dodatki dla rodzin wielodzietnych, na trzecie czy czwarte dziecko. 

W spotkaniu uczestniczy także Antoni Tompolski, dyrektor Alpha Polska, który zachęcał uczestników, by stawiali Boga na pierwszym miejscu. „Myślę, że powinniśmy codziennie powtarzać, że jesteśmy po to, by wielbić Boga i być dla Niego. Jesteśmy po to, aby oddawać Mu chwałę, bo każdego dnia zapominamy o tym. Każdy dzień niesie problemy, rachunki do zapłacenia, ciągle nowe rzeczy wciskają się w nasz kalendarz. Żyjemy nie dla kariery, majątku, żyjemy dla Pana Boga” – powiedział.

Nowosądecki Festiwal Strefa Chwały potrwa do 3 lipca. Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury odbywają się w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. W największym namiocie codziennie odprawiana jest Msza św. 

W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids. W programie m.in. zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, a dla najmłodszych zajęcia sportowe, gry, zabawy a także codzienne spotkanie z Ewangelią. 

1 lipca od godziny 14.00 odbędzie się dzień otwarty – rodzinne świętowanie niedzieli razem z mieszkańcami Starego Sącza i wszystkimi, którzy przyjadą wtedy na Strefę Chwały. Zaplanowano zabawy integracyjne, konferencje, wieczór chwały i seanse filmowe.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizują: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter