20 września
piątek
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sto lat w Józefowie

Ocena: 0
546

Plac zabaw, harcówka, akcje honorowego krwiodawstwa i wsparcie dla słabszych – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie wyrasta ponad swoje potrzeby.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

A już 1 września będzie świętować stulecie istnienia. – Mamy za co Panu Bogu dziękować, właśnie za naszą parafię, za wszystko, co się w niej dokonuje – mówi z nieukrywaną dumą Małgorzata Żywek, zaangażowana w działania parafialnej Caritas. Blisko trzydziestoosobowy zespół działa od trzech lat.

– W ostatni weekend miesiąca mamy niedzielę chleba – opowiada Małgorzata Żywek. – Kupujemy tysiąc bochenków różnego rodzaju i rozdajemy za dowolną ofiarę. Udaje się w ten sposób zebrać jednorazowo 2,5-3 tys. zł na pomoc dla najuboższych. Opłacamy rachunki za energię, gaz, kupujemy węgiel, leki, żywność, kupiliśmy też wózek inwalidzki.

Także parafialne Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie kilka razy w roku organizuje akcje charytatywne – największe przed świętami. Stowarzyszenie prowadzi świetlice przy józefowskich parafiach Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jan Chrzciciela, organizuje zajęcia świetlicowe, półkolonie letnie i zimowe, dofinansowuje dożywianie dzieci z józefowskich szkół i zakup podręczników szkolnych.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (723), 25 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 września

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany"

Dziś w Kościele: piątek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienia świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 6,2c-12, Ps 49. Łk 8,1-3
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -