5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Stadion wielbi Pana

Ocena: 0
1126

Blisko 30 tys. osób zebrało się na Stadionie Narodowym na kolejnym spotkaniu „Jezus na Stadionie”, by modlić się wspólnie z m.in. o. Johnem Bashoborą.

fot. Radek Molenda / Idziemy

Jest to już trzecie spotkanie na PGE Narodowym. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana. Będzie kroczyć w świetle Twego oblicza".

Już rankiem spotkanie rozpoczął prowadzony przez ojców paulinów Różaniec. Po powitaniu wszystkich uczestników spotkania przez abp. Henryka Hosera SAC na płytę stadionu procesyjnie wniesiono ikonę Batki Bożej Częstochowskiej i rozpoczął się czas uwielbienia Boga.

Po godzinie 10. jedną z dwóch swoich konferencji wygłosił o. Bashorora. Już na początku prosił: nie róbcie zdjęć malutkiemu Bashoborze, skoro mamy tu, na tym stadionie, wspaniały lud Boga. To Wy jesteście obrazem Boga. – Bóg mówi: widzę ciebie w Moich oczach. Jesteś przepiękny. Bez względu na to, co wydarzyło się w Twoim życiu, będę Cię nieustannie kochał – mówił o. John.

Wychodząc od tych słów mówił o pełnej wzajemnej afirmacji wymianie miłości między Bogiem i ludźmi, dzięki której wraz z Bogiem, to człowiek jest zwycięzcą. – Potrzebujemy pasji, którą Bóg ma dla nas. Jego pasji. Potrzebujemy zachwycić się Bogem tak, jak On zachwyca się nami, swoim stworzeniem.  Potrzebujemy żywej relacji z Bogiem, która dokonuje się przez to, że go uwielbimy – mówił. Zaznaczył, że uwielbienie Boga nie jest sprawą wyboru człowieka. A wiec jeśli ktoś mówi, że nie wielbi Boga, to sam sobie stworzył innego Boga, któremu oddaje cześć. – Kiedy wielbimy Boga, pasujemy do Jego planu. A Jego plan jest taki, by każdy z nas był zdrowy – zapowiedział o. Bashobora wieczorną modlitwę uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. – Ale teraz nie koncentrujmy się, na naszym bólu głowy, na tym, co nam dolega, na naszym planie na to spotkanie, który chcemy, aby Bóg dziś zrealizował, ale uwielbijmy Pana. Teraz cieszmy się, że Bóg jest z nami i w nas – prosił. Zaznaczyl także, że uwielbienie jest pierwszą odpowiedzią na Bożą obecność w zyciu czlowieka, z kolei jeśli przychodzimy do Boga jedynie po to, by nas uzdrowił, by uczynił cud, a nie po to, by oddać mu należną chwałę, często wtedy nasza modlitwa jest supermarketowa.

W drugiej części swojej konferencji o. Bashobora zwrócił uwagę na to, że każdy za nas jest – poprzez oddanie Bogu chwały – powołany do świętości. Dlatego powinniśmy rozważać, kim Bóg chce, żebyśmy byli. A św. Paweł mówi, że jesteśmy ciałem Chrystusa, w którym każdy ma swoja rolę do odegrania. – Dlatego musimy narodzić się na nowo dla Niego, by rozpoznać tę rolę, miejsce, które Bóg ma dla nas. Musimy stać się ludem eucharystycznym. Wtedy zwyciężymy w naszym życiu. Nawet kiedy jesteśmy chorzy. Bóg ma plan, swój cel. To nie Bóg zsyła na człowieka nowotwór, wywołuje wojny. Ale dopuszcza to, by sprawdzić, czy człowiek nadal kocha Go za to, Kim jest. Dlatego błogosławiony, który w swoim życiu, w sytuacji, w której jest, uwielbi Boga. Bo On ma plan dla każdej naszej sytuacji – przekonywał.

Po konferencji o. John poprowadził krótką modlitwę, w której zaprosił wszystkich na stadionie do wypowiedzenia swojego uwielbienia Boga i uznania, że to Bóg jest zwycięzcą. I w Nim, dzięki niemu, każdy człowiek jest zwycięzcą!

Po tej modlitwie nastąpiła krótka przerwa, a po niej osoby zaangażowane w Odnowie w Duchu Świętym dawały świadectwa o Bożym działaniu w ich życiu. Tę część spotkania na Stadionie Narodowym, związaną z obchodzonym z tym roku jubileuszem 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym, poprowadził ks. Sławomir Płusa, krajowy odpowiedzialny Odnowy w Polsce.

Całe spotkanie „Jezus na Stadionie”, które potrwa do godz. 22, transmituje na żywo Radio Warszawa i Salve.tv. Więcej o spotkaniu: www.jezusnastadionie.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter