20 stycznia
czwartek
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Silni przez ręce Maryi

Ocena: 5
1577

Męski Różaniec to inicjatywa, która odpowiada na współczesny kryzys męskości. Pozwala na nowo odkrywać mężczyznom ich rolę w Bożym zamyśle.

fot. arch. Męskiego Różańca

– W marcu 2018 r. naszą wspólnotę Mężczyzn św. Jana Pawła II na warszawskim Bemowie odwiedził Artur Wolski, aby opowiedzieć o tym, co robi w Fundacji Skrzydła Chwały, której motto brzmi: „Razem chronimy rodzinę”. Na końcu spotkania powiedział, że ma pomysł, aby mężczyźni modlili się na różańcu pod figurą Matki Bożej Passawskiej na Krakowskim Przedmieściu, dając w ten sposób świadectwo wiary i chroniąc swoje rodziny tu na ziemi oraz w wieczności. Byłem świeżo po akcji „Różaniec do granic” i inicjatywa zagrała mi w sercu – mówi Jan Sienicki, lider wspólnoty Mężczyzn św. Jana Pawła II w warszawskiej parafii pod tym samym wezwaniem.

Publiczna modlitwa miała zostać włączona w nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które sama Matka Boża ustanowiła w Fatimie jako ratunek dla świata. Ksiądz Dominik Chmielewski SDB, założyciel i opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi, zgodził się poprowadzić Męski Różaniec. Inauguracja miała miejsce 7 kwietnia 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 w Warszawie.

 


W ZWARTYM SZYKU

Męski Różaniec Warszawa to nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Panowie spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 8. Zaczynają Mszą Świętą z nauką dla mężczyzn i przyjmują Komunie Świętą w intencji wynagrodzenia Sercu Matki Przenajświętszej. Po Eucharystii odmawiają modlitwę do św. Michała Archanioła. Następnie zostaje wyprowadzona kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, która prowadzi procesję. – Ruszamy z Litanią do św. Józefa na ustach, po czym śpiewamy Apel Warszawski. Dochodzimy pod figurę Matki Bożej Passawskiej w zwartym szyku – relacjonuje Paweł Jaworski, inicjator wspólnoty Żołnierze Chrystusa.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 28 (768), 12 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Czwartek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. św. Fabiana, papieża i męczennika/ wsp. św. Sebastiana, męczennika
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 3,7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter