25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM 2016: 19 marca kolejne rekolekcje "Dla nas i całego świata"

Ocena: 0
992

W sobotę 19 marca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM 2016 pt. „Dla nas i całego świata”.

2016-03-10 23:24
luk / kraków (KAI), sg

W tym miesiącu konferencję o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłosi ks. Artur Godnarski.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 spotkaniem o krakowskich świętych, prowadzonym przez dwóch katolickich blogerów – Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana. Tym razem uczestnikom towarzyszyć będą św. Jadwiga i św. Józef Sebastian Pelczar. Wspólnie z zaproszonym gościem blogerzy porozmawiają także o uczynkach miłosierdzia: wątpiącym dobrze radzić oraz spragnionych napoić.

Następnie o godz. 18:00 odprawiona zostanie Eucharystia. Po niej odbędzie się konferencja ks. Artura Godnarskiego, który poruszy temat osobistego wyboru Jezusa w życiu każdego człowieka.

Ks. Artur Godnarski od lat związany jest z dziełami ewangelizacyjnymi. Jest współtwórcą Przystanku Jezus oraz sekretarzem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Ponadto to założyciel i przewodniczący Wspólnoty św. Tymoteusza – Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji, a także organizator i uczestnik wypraw misyjnych, jak na przykład Przystanek Jezus dla Kamerunu w 2007 i 2009 r.

Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, przewidziano transmisję w formie video na portalu www.krakow2016.com oraz w formie audio na stronie www.radioprofeto.pl

Dotychczasowymi prelegentami rekolekcji „Dla nas i całego świata”, które są propozycją formacyjną Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych, byli: w grudniu ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii, w styczniu ks. Michał Olszewski SCJ, rekolekcjonista i egzorcysta, a w lutym znany kaznodzieja, o. Adam Szustak OP.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły