28 października
środa
Szymona, Tadeusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sandomierz: Zarzuty za kradzież i zniewagę uczuć religijnych

Ocena: 0
285

Zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrazę uczuć religijnych usłyszeli od prokuratora dwaj mężczyźni, którzy 30 sierpnia w kościele pw. św. Józefa w Sandomierzu, pijąc alkohol, złośliwie przeszkadzali we Mszy Świętej, dopuścili się obrazy uczuć religijnych oraz uszkodzili witrynę z malowidłem ściennym.

fot. Wikimedia/CC BY-SA 3.0 pl

W minioną środę w sandomierskiej świątyni dwaj mężczyźni w wieku 19 i 47 lat, spożywając alkohol, zakłócali porządek nabożeństwa kościelnego oraz dopuścili się obrazy uczuć religijnych.

– Zachowywali się głośno i nieprzyzwoicie, przeszkadzając zebranym wiernym w uczestnictwie we Mszy św. – poinformowała KAI st. sierż. Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Ponadto, jak dodaje oficer prasowy, jeden z mężczyzn rzucił butelką po wódce w przedszkolną witrynę z malowidłem ściennym znajdującym się w murach odgradzających kościół.

Sprawcy zdarzenia uciekli z terenu kościoła i ukryli w jednym z pobliskich sklepów. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalili tożsamość mężczyzn i zatrzymali ich. Są to dwaj mieszkańcy Sandomierza.

Śledczy przedstawili sprawcom zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrazę uczuć religijnych, za co może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 47-latek odpowie za zniszczenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 października

Środa, XXX Tydzień zwykły
+ Święto świętych Apostołów Szymona i  Judy Tadeusza
Cały tłum starał się Go dotknąć, poniewa moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 19,2-5;Łk 6,12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter