17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzym: Msza w intencji opiekuna polskich uchodźców

Ocena: 0
270

W dwudziestą rocznicę śmierci ks. Luigiego Di Liegro, pierwszego dyrektora Caritas Diecezji Rzymskiej, za spokój jego duszy modlili się w bazylice Dwunastu Apostołów jego dawni współpracownicy i wolontariusze organizacji, a także przedstawiciele władz cywilnych Wiecznego Miasta i stołecznego regionu Lacjum. W pierwszej połowie lat 80. XX wieku ks. Di Liegro zajął się tysiącami polskich uchodźców przybywających do Rzymu po wprowadzeniu stanu wojennego.

fot. wikipedia/domena publiczna

Przewodniczący koncelebrze wikariusz papieski abp Angelo De Donatis odczytał po Mszy przesłanie od Franciszka. Życzy on, „aby przykład życia ks. Di Liegro wzbudził powszechne oddanie sprawie ubogich”.

Na terenie bazyliki od dwóch miesięcy przebywają włoscy bezdomni oraz imigranci, którzy wciąż szukają dachu nad głową. – Tymi ludźmi, gdyby żył, zająłby się na pewno ks. Di Liegro, świadek miłości, prorok, głos naszego czasu – jak go określił arcybiskup wikariusz.

– Był jednym z tych rzymskich księży, którzy cierpieli razem ze swoim ludem z przedmieść i sprawił, że cechująca Kościół Rzymu działalność charytatywna była głęboko konkretna – dodał celebrans. Przypomniał maksymę pierwszego dyrektora rzymskiej Caritas: „Nie można kochać, nie dzieląc się”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter