22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzym: biskupi słowaccy rozpoczynają wizytę ad limina Apostolorum

Ocena: 4.8
278

1 czerwca przybyło do Rzymu 17 słowackich biskupów rozpoczynając wizytę ad limina Apostolorum. Poprzednia wizyta, która obejmowała nawiedzenie grobu św. Piotra Apostoła, spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i rozmowy z kierownictwem dykasterii watykańskich miała miejsce w 2015 roku.

Fot. pixabay

„Głównym celem wizyty ad limina Apostolorum jest to, abyśmy jako biskupi – indywidualnie i zbiorowo - u grobów Apostołów Piotra i Pawła prosili o siłę i jedność w wierze oraz o niezłomnego ducha, który będzie nas prowadził w naszej posłudze jako pasterzy. Oczywiście momentem radośnie oczekiwanym jest spotkanie z Ojcem Świętym, potwierdzenie jedności z nim jako następcą apostoła Piotra" - powiedział przed wyruszeniem do Wiecznego Miasta abp Bernard Bober, który jest obecnie przewodniczącym Konferencji Biskupów Słowacji.

„Podróżujemy jako bracia, niosąc ze sobą radości i smutki naszych diecezji. Pragniemy być jeszcze silniejsi nadzieją, razem z wiernymi, którzy już nam duchowo towarzyszą, i być wiernymi świadkami Dobrej Nowiny o Chrystusie. Wizyta ad limina obejmuje konsultacje w różnych dykasteriach. Wszystkie wskazówki i rady mogą być dla nas pożyteczne i są wielkim bogactwem doświadczenia Kościoła powszechnego” – dodał metropolita koszycki.

Słowaccy biskupi rozpoczęli wizytę w niedzielę o godz. 18:00, odprawiając Mszę św. w Papieskim Kolegium Słowackim św. Cyryla i Metodego w Rzymie Wizyta zakończy się w piątek 7 czerwca. W poniedziałek 3 czerwca biskupi odprawią Mszę św. przy grobie św. Piotra w podziemiach bazyliki watykańskiej. Następnie złożą pierwsze wizyty w dykasteriach, gdzie będą mówili o stanie Kościoła na Słowacji. Najważniejszym punktem będzie oficjalne wspólne spotkanie z papieżem Franciszkiem, które zaplanowano na piątek 7 czerwca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter