25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rycerze Kolumba: potrzebna jest żywność, szczególnie w rejonie walk w Ukrainie

Ocena: 0
101

– Oni liczą na nas, na ludzi dobrej woli, dlatego kontynuujemy przygotowywanie paczek żywnościowych dla Ukrainy – mówi Andrzej Anasiak, Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba. W ramach trwającego Wielkiego Postu rozpoczęto akcję „Paczka dla potrzebujących w Ukrainie”.

Fot. Canva

W Domu McGivneya, który znajduje się przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, rozdawane są gotowe kartony, wraz z listą rekomendowanych produktów, takich jak: mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy. Na początku marca zebrane paczki zostaną spakowane na palety i wysłane na Ukrainę, gdzie miejscowi Rycerze Kolumba, dostarczą je do najbardziej potrzebujących rodzin.

Od początku wojny Rycerze Kolumba przekazali ponad 200 tys. paczek żywnościowych. Rozdali też ponad 8 tys. kurtek. W okolicach Lwowa powstała wioska dla uchodźców wojennych.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 17 lat i liczą ponad 7 tysięcy członków działających w blisko 300 parafiach na terenie 33 diecezji. Ich krajowym przywódcą, delegatem stanowym, jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, kapelanem stanowym, jest metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter