23 września
czwartek
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyła rekrutacja na KUL - nowością położnictwo i kryminologia

Ocena: 4.08148
1929

Położnictwo i kryminologia to nowości w ofercie rekrutacyjnej KUL. W tym roku uniwersytet proponuje ponad pięćdziesiąt kierunków, w tym m.in. prawo, psychologię i sinologię. Rozbudowuje również ofertę studiów w Stalowej Woli.

Fot. KUL

KUL - WYJĄTKOWA WSPÓLNOTA AKADEMICKA

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL) należy do grona najstarszych polskich uniwersytetów. Będąc jedynym uniwersytetem katolickim w Polsce, łączy ponad 100-letnią tradycję i nowoczesne badania naukowe, które obejmują nie tylko charakterystyczne dla katolickiej uczelni dziedziny jak teologia czy filozofia, ale również humanistykę, nauki prawne, społeczne, przyrodnicze i ścisłe. W ostatnim czasie do obszarów badawczych, z racji na duże zapotrzebowanie społeczne, włączone zostały nauki o zdrowiu.

KUL - BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ DO ROZWOJU

Uniwersytet, dzięki wysokiej jakości studiów zakorzenionych w świecie wartości, oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Uczelnia wspiera studentów i absolwentów oferując akademiki, stypendia, nowoczesną bazę sportową, pomoc dla osób niepełnosprawnych oraz wsparcie przy wejściu na rynek pracy w ramach Laboratorium Innowacyjności oraz Biura Karier KUL. Atutem są liczne, prężnie działające organizacje studenckie, dające możliwość rozwoju pasji i talentów. Studenci uczelni zapytani, co wyróżnia studia na KUL, podkreślają wyjątkową atmosferę studiowania i trwałe przyjaźnie, które tu nawiązali. Do atmosfery panującej na uczelni nawiązuje hasło tegorocznej rekrutacji „Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości”.

KUL - OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT I LUDZI

KUL to jeden z bardziej znanych w świecie polskich uniwersytetów. Uniwersytet współpracuje z blisko 200 uczelniami zagranicznymi, prowadząc wspólne projekty badawcze oraz wymianę studencką i naukową. Kształci się tu ponad 900 obcokrajowców, pochodzących z całego świata. KUL to również czołowa uczelnia w nauczaniu języków obcych, stale rozwijająca ten obszar dydaktyczny. Uniwersytet oferuje także możliwość studiowania na części kierunków w języku angielskim.

KUL – SZEROKIE PERSPEKTYWY

KUL prowadzi szeroki zakres studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich w ramach 6 wydziałów w Lublinie i w filii w Stalowej Woli, a także szkołę doktorską kształcącą w 11 dyscyplinach. Rekrutacja na studia potrwa do 8 lipca. W przypadku studiów II stopnia czas na rejestrację upływa 15 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. W ofercie dostępnych jest ponad 50 kierunków studiów. Nowości na studiach I stopnia to kryminologia, położnictwo oraz dietetyka, która będzie prowadzona w Stalowej Woli, a na II stopniu lingwistyka stosowana, kryminologia i stosunki międzynarodowe.

Po szczegółowe informacje na temat kierunków studiów i zasad rekrutacji zapraszamy na stronę dla kandydatów: kandydat.kul.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter