9 sierpnia
niedziela
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyła praska żywa szopka

Ocena: 0
2142

W niedzielę 20 grudnia odbyło się uroczyste poświęcenie oraz otwarcie Praskiej Żywej Szopki przy Bazylice katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła. Eucharystię dla uczestników inauguracji praskiej żywej szopki odprawili duszpasterze katedralni.

2015-12-20 23:23
iwo, sg
fot. Iwona Serwicka

Na wigilijne kolędowanie licznie przybyli mieszkańcy z całej Warszawy: Śródmieścia, Mokotowa, Targówka, Białołęki i innych dzielnic. Każdy z uczestników mógł pogłaskać osiołka i owieczki, skosztować wigilijnych pierogów i zupy grzybowej, rozgrzać się gorącą kawą i czekoladą. Dzieci wraz z rodzicami mogły zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, otrzymać mikołajkową czapkę oraz słodycze. Atrakcją była również fotobudka, w której zarówno najmłodsi jak i najstarsi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w karnawałowych dekoracjach.

Wykonawcy zespołu Warsaw Camerata przygotowali „Mszę Koronacyjną” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Symfonię G-dur Josepha Haydna. Nie zabrakło Kapeli Praskiej, która śpiewem polskich kolęd zachęcała mieszkańców Warszawy do radośniejszego przeżywania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. – Jestem tu już po raz trzeci. Cieszę, że powstała inicjatywa Praskiej Żywej Szopki, która pomaga mi przeżywać i rozumieć Święta Bożego Narodzenia. Ponadto, jest to okazja do integrowania się z innymi – stwierdził Arkadiusz Więckowski z Białołęki.

Praska Żywa Szopka powstała we współpracy kurii warszawsko-praskiej z władzami samorządowymi dzielnicy Praga Północ. Będzie ją można odwiedzać do 6 stycznia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 9 sierpnia

Niedziela, XIX Tydzień zwykły
 «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»
+ czytania liturgiczne (rok A, II): 1Krl 19,9a.11-13a; Ps 85,9ab.10-14; Rz 9,1-5; Mt 14,22-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ komentarz tygodnika Idziemy

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter