24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rowerem dla życia

Ocena: 4
212

W ciągu siedmiu dni przejechali na rowerach 1190 km, rozpoczynając jedni w Gdańsku, drudzy w Oświęcimiu, kończąc zaś w Łodzi „Piotrowej”.

fot. ks. Paweł Kłys

„Kierunek: Łódź Piotrowa” – tak właśnie brzmiało hasło 8. Rajdu dla Życia. Tę niezwykłą wyprawę rowerową zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a myślą przewodnią była promocja życia od poczęcia do naturalnej śmierci. – Życia, które jest darem od Boga, o czym nigdy nie należy zapomnieć! – wyjaśnia Karolina Pluta, rzecznik trasy Gdańsk-Łódź.

– O rajdzie dowiedziałam się od koleżanki należącej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – mówi Dorota Zydroń z Krakowa. – Zaciekawiła minie idea obrony życia i podjęcie tego trudu – jazdy rowerem, który właśnie temu ma służyć. Kiedy w czasie rajdu spotykaliśmy się ludźmi, reakcje ich były różne. Jedni gratulowali nam pomysłu, odwagi i determinacji, inni przechodzili obok bez słowa lub niegrzecznie komentowali. To jednak wszystko nieważne, ważne jest, by bronić życia – dodaje.

Udział w tym sportowym wydarzeniu o charakterze religijnym mógł wziąć każdy, komu pozwalało na to zdrowie i siły fizyczne, a także, jak to było w przypadku wielu osób, praca. Stąd wśród rowerzystów nie zabrakło najmłodszych, którzy mieli 13 i 15 lat oraz starszych – po 50 i 56 lat. Ważny był cel: ochrona nienarodzonych.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 29 (615), 16 lipca 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 26 lipca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły