29 stycznia
sobota
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje Lectio Divina - Kontemplacja Jezusa Miłosiernego (21-27 września)

Ocena: 0
1085

W dn. 21-27 września 2020 roku w Domu św. Faustyny w Ostrówku odbędą się rekolekcje Lectio Divina - kontemplacja Jezusa Miłosiernego przez rozważanie tekstów ewangelicznych.

Lecio Divina z j. łać. oznacza Boże Czytanie. Jest to forma modlitwy polegająca na pogłębionej i systematycznej lekturze Pisma św., która ma moc kształtować nas samych i naszą codzienność.

Zainteresowanym tą drogą, mających za sobą krótkie lub dłuższe doświadczenie modlitwy Lectio Divina, chcemy zaproponować Kontemplację Jezusa Miłosiernego rozważając teksty ewangeliczne, w których w sposób oczywisty ujawnia się Miłosierdzie Boga objawione w Synu Bożym. Najpierw pochylając się nad Pismem św., chcemy się uczyć od Jezusa jak głosić Miłosierdzie Boże, potem przypatrywać się jak On sam wprowadza je w życie, by na końcu doświadczać go w tajemnicach Paschalnych. Jednocześnie, zgłębiając Słowo Boże, pragniemy kontemplować ikonę Jezusa Miłosiernego podarowaną nam za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. Tekst i obraz w tych rekolekcjach nawzajem będą się przenikały i uzupełniały po to, byśmy jak najobficiej zaczerpnęli z tych Źródeł dla naszego życia, a napełnieni nieśli je innym. Rekolekcje poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz - przełożona wspólnoty Sióstr Jezusa Miłosiernego w Ostrówku.

Więcej informacji na stronie: www.domfaustyny.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Sobota, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter