19 stycznia
wtorek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący KEP: zapraszam na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu

Ocena: 0
647

Spotkajmy się 17 maja o 10.30 na Placu Świętego Piotra na uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – powiedział abp Stanisław Gądecki przewodniczący Episkopatu Polski, zapraszając wszystkich rodaków do udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

Fot. episkopat.pl

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że od 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II dzieli nas dokładnie 100 dni.

Św. Jan Paweł II wielokrotnie przybywał do Polski. Teraz my pojedźmy pomodlić się u Jego grobu i podziękować Bogu za papieża Polaka.

- podkreślił, wyjaśniajac, że Narodowa Pielgrzymka do Rzymu jest wyrazem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat papieża z Polski - aby się modlitewnie zebrać i zjednoczyć wokół osoby i dziedzictwa jakie zostawił Polsce i światu św. Jan Paweł II.

Jak zapowiedział abp Gądecki, do decyzji organizatorów Narodowej Pielgrzymki do Rzymu pozostawiane zostały kwestie dotyczące przejazdu, pobytu, czy odwiedzin miejsc sakralnych oraz turystycznych we Włoszech. Msza Św. pod przewodnictwem papieża Franciszka będzie jedynym wspólnym punktem dla wszystkich wiernych, którzy chcą wziąć udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Syn Człowieczy jest Panem szabatu
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 6,10-20; Ps 111,1b-2.4-5.9.10c; Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter