20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący KEP z wizytą w Syrii

Ocena: 0
865

Wspólna modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie i spotkania ze wspólnotami chrześcijańskimi to ważne momenty wizyty abp. Stanisława Gądeckiego w Syrii.

2016-02-19 17:24
BP KEP / Damaszek, mz

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wraz z ks. Waldemarem Cisło, dyrektorem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przebywają właśnie z wizytą w Syrii. Podróż, którą rozpoczęli 17 lutego, potrwa do 22 lutego. Ważnym wydarzeniem tej wizyty jest wspólna modlitwa w katedrze melchickiej w Damaszku o pokój na Bliskim Wschodzie.

Do spotkania w Syrii doszło dzięki zaproszeniu patriarchy Grzegorza III Lahama. Spotkanie stało się okazją do odwiedzenia wspólnot chrześcijańskich, w miejscowościach, w których chrześcijanie otrzymują pomoc materialną od katolików z Polski.

Abp Stanisław Gądecki i ks. Waldemar Cisło spotkali się m.in. ze wspólnotą chrześcijańską w Maluli. Mieszkańcy tej miejscowości posługują się dialektem języka aramejskiego, którym prawdopodobnie posługiwał się Jezus Chrystus. Malula to miasto bardzo doświadczone cierpieniem. W czasie wojny domowej w 2013 roku radykalni islamiści prześladowali tam chrześcijan i mordowali tych, którzy bronili swojej wiary.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -