21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący KEP weźmie udział w Zebraniu Plenarnym CCEE online

Ocena: 0
187

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, weźmie udział w Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), które odbędzie się online w dniach 25-26 września br.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Tematem zebrania plenarnego będzie „Kościół w Europie po pandemii. Perspektywy dla stworzenia i społeczności”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w formie online i zastępuje ono zebranie mające się odbyć w Pradze w dniach 25-27 września, które jednak zostało odwołane ze względu na pogorszenie się sytuacji pandemicznej w Czechach.

Prezydencja CCEE uznała za stosowne odwołać posiedzenie z udziałem osobistym zaplanowane na 25-27 września 2020 r. i zaprosić wszystkich członków CCEE do udziału w pracach plenarnych w trybie on-line w dniach 25 i 26 września

– czytamy w komunikacie CCEE.

Rada Konferencji Episkopatów Europy (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae – CCEE) powstała w 1971 r. Sekretariat Rady mieści się w szwajcarskim Sankt Gallen. Zgodnie ze statutem z 1993 r. poszczególne konferencje biskupów reprezentowane są przez swych przewodniczących. Zadaniem Rady jest koordynowanie współpracy Kościołów lokalnych Europy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter