9 grudnia
poniedziałek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący KEP: Najważniejszą prawdą wiary jest cielesne zmartwychwstanie Jezusa

Ocena: 0
206

Najważniejszą prawdą naszej wiary jest cielesne Zmartwychwstanie Jezusa – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach wielkanocnych, przekazanych PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski. Dodał, że "dzięki zmartwychwstaniu Jezus objawił się jako Pan życia i śmierci".

fot. episkopat.pl

Przewodniczący KEP życzy wszystkim, aby Zmartwychwstały Chrystus wszedł w pełni w ludzkie życie. „Przyjmijmy Go z ufnością. Jeśli dotąd byłeś daleko od Niego, zrób mały krok a On przyjmie cię z otwartymi ramionami. Jeśli jesteś obojętny – zaryzykuj, nie rozczarujesz się. Jeśli zdaje ci się, że trudno za Nim iść, nie lękaj się, powierz się Jemu i bądź pewien, że On jest zawsze blisko ciebie i ofiaruje ci siłę, abyś mógł żyć tak, jak On tego pragnie” – podkreśla w życzenia wielkanocnych abp  Gądecki.

Przypomina w nich również przypadający w tym roku jubileusz 1050-lecia powstania w Poznaniu pierwszej diecezji na ziemiach polskich, który będzie obchodzony od 22 do 24 czerwca oraz podczas międzynarodowego spotkania Przewodniczących Konferencji Episkopatów Europy, które będzie miało miejsce od 13 do 16 września.

Na zakończenie abp Gądecki życzy, aby "moc Zmartwychwstałego Zbawiciela dotarła do wszystkich naszych rodaków w ojczyźnie i poza jej granicami i pomogła im stać się współpracownikami Zmartwychwstałego”.  "Niech dojdzie do wszystkich chrześcijan, którzy razem z nami wyznają wiarę w zmartwychwstałego Chrystusa.

Niech dotrze do tych, którzy doświadczają braku miłości, osamotnienia, porzucenia i uzależnienia oraz do tych, którzy doznają więzienia, do licznych Ukraińców, podejmujących u nas pracę z dala od swoich bliskich. Aby moc zmartwychwstania przezwyciężyła nienawiść, przemoc i wojny na Ukrainie, w Iraku, Syrii i tylu miejscach Afryki, aby dostrzegli Chrystusa, który ich kocha i prowadzi do Ojca" – podkreśla w życzeniach  przewodniczący KEP. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

Dziś w Kościele:
+ poniedziałek, II tydzień Adwentu,
wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
lub wspomnienie św. Leokadii, dziewicy i męczennicy
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-10; Ps 85,9-14; Łk 5,17-26
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -