21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący CEC wzywa patriarchę Cyryla do deklaracji przeciw wojnie

Ocena: 1.3
703

Przewodniczący Konferencji Kościołów Europejskich (CEC) ks. Christian Krieger wezwał patriarchę Moskwy i Całej Rusi Cyryla, aby wyraźnie wypowiedział się przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę i przyczynił się do wysiłków na rzecz zakończenia wojny i zaprowadzenia pokoju.

Patriarcha Moskwy i Całej Rusi Cyryl

Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie, a także wierni różnych Kościołów czekają, aż uznacie agresję, wezwiecie przywódców politycznych swojego kraju do zakończenia wojny i powrotu na drogę dialogu dyplomatycznego i ładu międzynarodowego. Wzywamy was do potwierdzenia wartości wszystkich ludzkich istnień, w tym życia obywateli Ukrainy, którzy są atakowani

– czytamy w liście przewodniczącego CEC do patriarchy Cyryla, wystosowanym 4 marca br.

Ks. Krieger zwrócił uwagę, że podobnie jak miliony chrześcijan na całym świecie, jest zbulwersowany agresją rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainę, ludność cywilną i tysiącami ludzi uciekających z kraju. „Jednocześnie jestem przygnębiony waszym zniechęcającym milczeniem w sprawie niesprowokowanej wojny, którą wasz kraj wypowiedział innemu państwu, w którym żyją miliony chrześcijan, w tym prawosławni należący do waszej wspólnoty” – zaznaczył.

Jako Kościoły, nasz horyzont wykracza poza interesy narodowe. Jestem głęboko przekonany, że Ewangelia Pana naszego Jezusa Chrystusa niesie przesłanie pokoju dla całej ludzkości, które wzywa do głębokiego poszanowania godności każdej istoty ludzkiej. Orędzie to jest zakorzenione w miłosierdziu Trójjedynego Boga i w przebaczeniu, które Bóg ofiarowuje w darze z siebie samego każdemu, kto do Niego przychodzi. To przesłanie wzywa chrześcijan, Kościoły i przywódców kościelnych, takich jak my, do bycia rzemieślnikami pokoju i pojednania.

Modlę się, abyście podnieśli swój głos, aby położyć kres wojnie. Modlę się za ofiary tej wojny i wszystkich tych, którzy pracują na rzecz pokoju

– napisał przewodniczący Konferencji Kościołów Europejskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter