25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przesłanie Franciszka do uczestników wyprawy na Biegun Północny

Ocena: 0
757

Franciszek wystosował specjalne przesłanie do młodych Argentyńczyków, którzy wyruszyli na Biegun Północny. Chcą tam zanieść egzemplarz encykliki „Laudato si’” i gałązkę oliwną jako symbol pokoju.

2016-04-21 23:20
(KAI/RV) / Watykan, sg

Jest to pierwsza taka wyprawa z Ameryki Południowej na północny kraniec Ziemi i ma na celu propagowanie zagadnienia zmian klimatycznych na naszej planecie. Patronują jej fundacja Criteria, podejmująca różne inicjatywy społeczne i założona w Argentynie z inicjatywy ówczesnego arcybiskupa Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio sieć szkół „Scholas Occurrentes”.

Ojciec Święty podkreślił znaczenie podjętego przez uczestników wyzwania ochrony Ziemi – naszego wspólnego domu. „Jestem przekonamy, że jest to poważny problem i że inicjatywy takie, jak ta, którą podejmujecie, pomogą rozbudzić świadomość degradacji środowiska, wyczerpywania zasobów naturalnych, zanieczyszczenia a także bardzo nierównomiernego podziału dóbr” – podkreślił papież. Dodał również, że przedsięwzięcie to potwierdza, iż „miłością, wysiłkiem i pracą zespołową można przemienić stare mury w mosty”.

Podziękował badaczom za zabranie ze sobą flagi sieci szkół „Scholas Occurrentes” i ich przesłania, a także za zapowiedź pozostawienia dla przyszłych pokoleń w lodach polarnych tekstu jego encykliki „Laudato si’.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły