11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży

Ocena: 0
166

W najbliższą niedzielę, z okazji uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie Mszy św. pod przewodnictwem Papieża, celebrowanej przy ołtarzu katedry Bazyliki św. Piotra zostaną przekazane symbole Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele młodzieży panamskiej wręczą młodym Portugalczykom: Krzyż oraz kopię ikony Salus Populi Romani.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2023 roku w Lizbonie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego, symboliczny gest przekazania będzie miał miejsce w obecności nielicznej delegacji z obu krajów.

Wszyscy chętni zaproszeni są do oglądania celebracji Eucharystycznej na oficjalnym kanale Youtube Vatican News. Ta sama transmisja będzie odbierana również przez odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieżowe przy konferencjach episkopatów oraz w różnych międzynarodowych ruchach i stowarzyszeniach, którzy przez dwa dni, od środy do soboty będą uczestniczyli w spotkaniu online „Od Panamy do Lizbony – wezwani do synodalności misyjnej”.

Przekazanie symboli ŚDM jak i międzynarodowe spotkanie było pierwotnie zaplanowane na kwiecień bieżącego roku, ale zostało przełożone ze względu na globalny kryzys pandemiczny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter