26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przedsiębiorcy zawierzają firmy

Ocena: 0
1313

"Nie jesteście sami, nie musicie się bać" – taki przekaz płynie z Jasnej Góry do właścicieli i pracowników mniejszych przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych.

fot. archiwum Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent"

W  sanktuarium odbyła się II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów pod hasłem "Pod Twoją obronę! Zawierzam Tobie moją firmę".

Na Jasną Górę przyjechało ponad 250 reprezentantów różnych firm, przedsiębiorstw i fundacji. To, zdaniem organizatorów i uczestników, pokazuje, jak ważne są spotkania o charakterze modlitewnym, formacyjnym, ale także informacyjnym i przyjacielskim, szczególnie w obecnym, trudnym dla prowadzących fi rmy, czasie pandemii. Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć na pielgrzymkę, przygotowano przekaz on-line.

– Przyjeżdżamy, by ponowić nasze zawierzenie Matce Bożej, szczególnie w czasie kryzysu ekonomicznego – powiedział Roman Trzaskalik, współorganizator pielgrzymki i prezes „Nostra Res – Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów. Spotkanie zorganizowało także Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.

Spotkaniu patronował abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, przewodniczący Rady ds. Społecznych Episkopatu Polski, jeden z inicjatorów powstania pielgrzymki. Przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej, podczas której mówił: – Przychodzimy tutaj do Matki Bożej z naszymi prośbami, ale także z dziękczynieniem i po to, aby zawierzyć swoją działalność gospodarczą Jej opiece.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 41 (781), 11 października 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 21 października 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter