2 lutego
czwartek
Marii, Miloslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prymas: ucieszmy się przyjściem Boga

Ocena: 0
1168

– W betlejemską noc słyszymy wezwanie anioła – cieszcie się i radujcie, narodził się wam Zbawiciel. Pragniemy więc, aby święta Bożego Narodzenia były jeszcze raz powodem radości i nadziei – mówi w bożonarodzeniowych życzeniach abp Wojciech Polak.

2015-12-24 10:20
bgk / Gniezno (KAI), sg
fot. youtube.com

Prymas Polski składa świąteczne życzenia swoim diecezjanom i wszystkim Polakom tradycyjnie za pośrednictwem YouTube. Jak przypomina, Boże Narodzenie to przede wszystkim święto radości, „że Bóg przychodzi do nas i okazuje nam w Jezusie Chrystusie swoją bliskość i czułość”. 

– Bóg z miłością i miłosierdziem pochyla się nad nami. Nie tak dawno rozpoczęliśmy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Wchodzimy do naszych świątyń przez drzwi święte – Bramy Miłosierdzia, by konkretnie doświadczyć Bożej miłości i Bożego przebaczenia – mówi abp Wojciech Polak. 

Prymas przypomina też o rozpoczynającym się roku jubileuszowym 1050. rocznicy Chrztu Polski – czasie wdzięczności za dar przyjścia Boga do każdego z nas w sakramencie chrztu świętego, zachęcając, by ten dar w sobie odnowić. 

– Pragniemy, by te święta Bożego Narodzenia były jeszcze raz powodem radości i nadziei, abyśmy mogli ucieszyć się tym, że Bóg w swojej łaskawości pochylił się nad każdą i każdym z nas i abyśmy teraz tą miłością, której doświadczyliśmy mogli się dzielić z innymi, z tymi, z którymi zasiądziemy przy wigilijnym stole, których spotkamy w te święta, do których wyjdziemy z miłością i przebaczeniem. Wszystkim gorąco życzę, aby te wielkie wydarzenia – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, 1050. rocznica Chrztu Polski, tajemnica Bożego Narodzenia, aby przemówiły do nas z nową mocą, abyśmy doświadczyli radości i łaskawości Pana i odnowieni starali się być świadkami miłości dla innych. Błogosławionych, radosnych, szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia – życzy Prymas Polski. 

Życzenia abp. Wojciecha Polaka na stronie www.prymaspolski.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lutego

Czwartek, IV tydzień zwykły - święto Ofiarowania Pańskiego
Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. 
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 2, 22-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter