20 kwietnia
wtorek
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Propozycja Wspólnoty Chemin Neuf na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Ocena: 0
234

Na kolejne dni Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do 25 stycznia Wspólnota Chemin Neuf (Nowa droga - CCN) proponuje krótkie filmy z nauczaniami i świadectwami. Za punkt wyjścia posłuży modlitwa o jedność chrześcijan, którą członkowie CCN odmawiają codziennie w pragnieniu jedności wszystkich chrześciajn.

Wspomniana modlitwa inspirowana jest Modlitwą o jedność chrześcijan, którą od 1934 roku do śmierci w 1953 roku modlił sie francuski pionier ruchu ekumenicznego o. Paul Couturier (członek Towarzystwa św Ireneusza).

Panie Jezu, który modliłeś się, by wszyscy byli jedno,
prosimy Cię o jedność chrześcijan, taką , jakiej Ty chcesz
poprzez środki, jakie Ty wybierasz.
Niech Twój Duch Święty da nam doświadczyć cierpienia podziałów,
zobaczyć nasz grzech
i mieć nadzieję ponad wszelką nadzieję.
Amen

Na kanale YouTube Wspólnoty Chemin Neuf codziennie o godz. 8.00 będzie emitowane pięciominutowe nauczanie. Swoimi refleksjami dzielić sie będą m.in. Abp Justin Welby (prymas Kościoła Anglii), ojciec Laurent Fabre (założyciel Chemin Neuf), s. Michaela Borrmann (luteranka), s. Anne-Cathy Graber (menonitka) i inni. Poruszą oni takie tematy, jak: Jak Jezus patrzył na swoich uczniów przed przeżyciem swojej Męki i dlaczego nalegał na więzy jedności i pokoju między nimi? Czy naprawdę możemy mieć nadzieję na jedność, skoro niektóre separacje trwają od wieków? Nad czym obecnie pracuje się w kręgach ekumenicznych i jakie są różne modele jedności? W jaki sposób Duch Święty zaskoczył nas w ostatnich dziesięcioleciach?

Na tym samym kanale od godz. 14.00 pojawiać sie będą także krótkie świadectwa osób zaangażowanych na rzecz jedności: par mieszanych wyznaniowo, teologów, mężczyzn i kobiet służących innym Kościołom niż ich własny, misjonarzy pojednania, pochodzących z różnych Kościołów i różnych krajów.

Nauczania i świadectwa dostępne będą z napisami w 15 językach, wśród których można wybrać polski.

Wywodząca się z działającej w Lyonie, przy 59 montée du Chemin Neuf początkowo jako grupa modlitewna Wspólnota Chemin Neuf powstała w 1973 r. Jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Liczy dzisiaj prawie 2000 członków w około 30 krajach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 30-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter