3 grudnia
piątek
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Promocja lektorska w dw-p (zdjęcia, video)

Ocena: 0
508

W ostatnią sobotę podczas Mszy Świętej w Katedrze Warszawsko-Praskiej Biskup Romuald Kamiński promował do posługi lektorskiej ministrantów z parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Fot. Diecezja warszawsko-praska

Do grona chłopców pragnących służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii, zostało dopuszczonych 150 kandydatów. Przygotowywali się oni do posługi uczestnicząc w specjalnym rocznym kursie (fotogaleria - link).

Na początku homilii Biskup Romuald Kamiński zwrócił się do zgromadzonych kandydatów:

Chciałbym z mocą podkreślić, że to jest wielki dar i lektorzy czujcie się cząstką wielkiej społeczności diecezjalnej ze szczególnym zadaniem do wypełnienia.

Ordynariusz Warszawsko-Praski podkreślił ważność hierarchii jaką kierujemy się w życiu:

Na pierwszym miejscu stoi Bóg i jego Ewangelia i nie będzie nas to dziwić jeśli oddamy się sprawie zrozumienia objawienia Bożego, bo wszystko się zacznie w naszym życiu porządkować, jeśli naprawdę pokochamy Pana Boga i przyjmiemy sercem Ewangelię.

Udzielił także kilku rad praktycznych dla nowych lektorów:

To jest wspaniała przygoda, że zostałem uznany za tego, który może głosić słowo Boże, być lektorem, wcielić się w mówiącego te słowa, a wielu słucha i by mogli słuchać, a następnie rozważać Słowo, to trzeba je głosić. Nie potrzebna jest trema, mamy świadomość, że dotykamy rzeczy ważnych, najważniejszych, z naszych ust płynie Słowo Boże, ale zamiast tego ludzkiego stresu niech raczej zagości w naszych sercach radość. Trema wycofuje, natomiast radość sprawia, że uruchamiamy wszystko to co jest w nas najlepsze.

Ze względu na podwójny szacunek mam świadomość co wypowiadam, Kto jest autorem tej treści i słuchającym. I oby to nas nie oddalało od radości, nie krępowało. Miejmy świadomość stanięcia jako przygotowani do wielkiego zadania z wewnętrznym pokojem i radością.

Retransmisja Mszy Świętej wraz z cała homilią:

Więcej informacji o posłudze lektora oraz kursie 2020/2021 na stronie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Z powodów epidemicznych nie wszyscy kandydaci mogli uczestniczyć w promocji w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Zostaną oni włączeni do grona lektorów przy najbliższych okazjach w swoich parafiach.

Fotogaleria - link

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni/ wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła/wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Szczęśliwi wszyscy, co ufają Panu
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 9,5-10,1.5a.-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter