18 stycznia
piątek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Projekt ŚDM na Rok Jubileuszowy

Ocena: 0
1178

8 grudnia oficjalnie zainaugurowano Projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia. Rozpoczęło się zbieranie świadectw dotyczących uczynków miłosierdzia, które utworzą Księgę Czynów Miłosierdzia, a ta zostanie wręczona papieżowi Franciszkowi podczas ŚDM w Krakowie.

2015-12-08 14:18
pra / Kraków (KAI), mz
fot. mat. pras.

Młodzi Misjonarze Miłosierdzia to inicjatywa skierowana głównie do młodych Polaków, zarówno osób indywidualnych, jak i we wspólnotach, duszpasterstwach, grupach szkolnych, gronie przyjaciół. W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy, którym bliska jest idea miłosierdzia. Do udziału zaproszeni są również dorośli – „młodzi i miłosierni duchem”.

– Chcemy, żeby młodzi podjęli wezwanie papieża Franciszka do pełnienia czynów miłosierdzia – ono jest przecież zaczerpnięte z samej Ewangelii, bo do tego zachęcał Chrystus. Papież Franciszek tylko przypomina, by młodzi ludzie zechcieli – najlepiej jak potrafią – pochylić się nad potrzebującymi, by szeroko otworzyli swoje oczy, uruchomili wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił Jan Paweł II w 2002 roku, rozejrzeli się wokół siebie, spróbowali dostrzec ludzi potrzebujących i próbowali też zaradzić tym potrzebom – mówi bp Damian Muskus.

– Potem te dzieła, choćby najdrobniejsze uczynki, mają być przez młodych dokumentowane, nie po to, by w ten sposób pokazywać wspaniałość swojego serca, tylko po to, by pokazać, że w sercach młodych ludzi jest wiele dobra, czasem uśpionego. Mam nadzieję, że ta akcja obudzi to dobro i wyzwoli ogromny potencjał młodych, wrażliwych ludzi – dodaje koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Świadectwa uczynków miłosierdzia w dowolnej formie (fotocasty, filmiki, relacje pisemne, twórczość plastyczna, fotoreportaże, reportaże audio itp.) zbierane będą od 8 grudnia przez formularz dostępny na stronie internetowej mmm.krakow2016.com. Z organizatorami projektu można się kontaktować pisząc na adres: mmisjonarze@krakow2016.com lub za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook: misjonarzesdm2016, Twitter: @misjonarze_sdm.

Projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia realizowany jest przez grupę krakowskich wolontariuszy ŚDM, którzy zostali wyłonieni w ramach programu Wolontariat Plus. W inicjatywę zaangażowali się także stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz wolontariusze ŚDM w całej Polsce.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -