10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Program podróży papieża Franciszka do Afryki (2-7 lipca)

Ocena: 5
446

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało program papieskiej podróży do Afryki. Odbędzie się ona od 2 do 7 lipca. Franciszek odwiedzi Republikę Demokratyczną Konga i Sudan Południowy.

Fot. VaticanMedia - Franciszek podczas pielgrzymki w Mozambiku w 2019 r.

W drugim etapie podróży papieżowi będą towarzyszyć zwierzchnicy Wspólnoty Anglikańskiej i Kościoła Szkocji, którzy wraz z Papieżem zabiegają o przywrócenie pokoju w Sudanie Południowym.

Do kongijskiej stolicy Francoszek przybędzie 2 lipca o godz. 16, po ponad 7-godzinnym locie. Tego dnia, obok uroczystości powitania, przewidziane są spotkania z prezydentem, przedstawicielami władz i korpusu dyplomatycznego oraz z jezuitami.

Następnego dnia, w niedzielę rano, papież odprawi Mszę na stołecznym lotnisku, a wieczorem spotka się z biskupami i duchowieństwem w katedrze w Kinszasie. W poniedziałek Franciszek uda się do Gomy, gdzie przewidziano dwa wydarzenia: Mszę na stadionie i spotkanie z ofiarami przemocy. Na noc papież powróci do Kinszasy. W ostatnim dniu pobytu w Demokratycznej Republice Konga Franciszek spotka się z młodzieżą i katechistami, po czym odleci do Sudanu Południowego.

W Dżubie Ojciec Świety spotka się osobno z prezydentem i wiceprezydentami, a następnie z przedstawicielami władz i społeczeństwa. W Sudanie Południowym papież przez cały czas pozostanie w stolicy kraju. Drugiego dnia wizyty Franciszek uda się do obozu dla uchodźców wewnętrznych, spotka się osobno z jezuitami oraz z duchowieństwem, a wieczorem weźmie udział w modlitwie ekumenicznej przy Mauzoleum Johna Garanga, bohatera narodowego Sudanu Południowego. W ostatnim dniu podróży w tym samym miejscu przewidziano poranną Mszę, a następnie uroczystość pożegnania na lotnisku. Papież powróci do Rzymu ok. godz. 18.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter