15 kwietnia
czwartek
Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Profanacja kościoła w Sanoku

Ocena: 3.8
2486

„Bardzo bolejemy nad kolejną już profanacją świątyni i aktem nienawiści wobec duszpasterzy. Prosimy o gorącą modlitwę, ochronę ze strony odpowiednich służb i pomoc w naprawieniu zniszczeń” – poinformował w mediach społecznościowych ks. Roman Froń, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

Fot. Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku/wikimedia commons, CC BY-SA 3.0

Szczęść Boże! W niedzielę 10 maja 2020 r., późnym wieczorem dokonano aktów wandalizmu na naszym kościele farnym – powybijano szyby w drzwiach, w oknach, zniszczono gabloty wiszące na kościele, uszkodzono również poważnie samochody księży. Bardzo bolejemy nad kolejną już profanacją świątyni i aktem nienawiści wobec duszpasterzy. Prosimy o gorącą modlitwę, ochronę ze strony odpowiednich służb i pomoc w naprawieniu zniszczeń

- napisał ks. Froń.

Portal esanok.pl dowiedział się, że sprawcą profanacji jest 38-letni mężczyzna, który wybił szyby i witraże w świątyni, rozbił znicze oraz uszkodził ścianę kościoła. Został już zatrzymany przez policję.

Sprawca został ujęty przez świadków zdarzenia i przytrzymany do przyjazdu policjantów. Okazał się nim być 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania 0,2 promila

-  powiedziała w rozmowie z esanok.pl asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Źródło: esanok.pl, tygodniksanocki.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 kwietnia

Czwartek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
«Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3, 31-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter