28 listopada
niedziela
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Procesja różańcowa za Polskę - 17 października

Ocena: 4.8
2763

Kilkanaście wspólnot i organizacji religijnych zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę 17 października, w ramach akcji Męski Różaniec organizowana jest Procesja Różańcowa za Polskę.

Fot. meskirozaniec.pl

Wspólna modlitwa rozpoczęła się o godz.12.30 Mszą Świętą w katedrze warszawsko-praskiej. Procesja wyruszyła o godz. 14.00 spod Pomnika ks. Ignacego Skorupki.

Na najbliższą modlitwę zaproszeni są nie tylko mężczyźni, ale także wszyscy, którzy są zdolni do odmawiania różańca. To będą procesje pokutne w całej Polsce, w największych miastach. Jedna z najliczniejszych odbędzie się w Warszawie.

– mówi współorganizator wydarzenia Jan Sienicki ze wspólnoty „Mężczyźni św. Jana Pawła II”. „Traktujemy różaniec jako broń” – dodaje.

Inicjatorem procesji jest wspólnota „Nieustający Różaniec”. Współorganizatorami inicjatywy są, między innymi: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Straż Narodowa, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźni św. Jan Pawła II, Koła Żywego Różańca, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja procesji.

Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast.

Procesja Różańcowa w Warszawie została pobłogosławiona przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Swojego błogosławieństwa udzielili również biskupi w Krakowie, Gdańsku, Przemyślu, Szczecinie, Kielcach, Kaliszu, Świdnicy, Radomiu, Olsztynie, Częstochowie i Siedlcach.

Plan procesji w Warszawie - 17 października 2021 roku:

  • Msza św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godzinie 12.30
  • Wyjście procesji spod figury ks. Ignacego Skorupki przy katedrze o godz. 14.00. Początek odmawiania Różańca Świętego wraz z rozważaniami pokutnymi
  • Przejście przez most Śląsko Dąbrowski i wejście na pl. Zamkowy
  • Następnie odmawiając kolejne części Różańca św. przejście ulicami Starego Miasta
  • Zakończenie Procesji Różańcowej nastąpi na pl. Zamkowym, gdzie zostanie odmówiona Litania Loretańska i Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi
  • Apel Jasnogórski.

Więcej informacji: meskirozaniec.pl

Przeczytaj także: Różaniec - męska sprawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
«Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie».
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 21,25-28.34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Spojrzenie w niebo (komentarz "Idziemy")

+ Odpust dla zmarłych przez cały listopadNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter