30 października
piątek
Zenobii, Przemyslawa, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent dziękuje młodzieży za spotkanie na Lednicy

Ocena: 0
1799

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda podziękował na Twitterze organizatorom spotkania lednickiego i uczestniczącej w nim młodzieży za serdeczne przyjęcie.

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Z całego serca dziękuję Organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 i przybyłej do Lednickich Pól naszej Młodzieży za stworzenie wspaniałej atmosfery pełnej radości, przyjaźni, modlitwy i zabawy. JEST MOC!" – napisał prezydent na Twitterze.

W sobotnim spotkaniu udział wzięło ok. 85 tys. osób. Andrzej Duda objął imprezę swoim patronatem.

Prezydent rozpoczął wizytę na Polach Lednickich od złożenia kwiatów na grobie o. Jana Góry. Po oficjalnym rozpoczęciu XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 Andrzej Duda przez pewien czas, wspólnie z innymi uczestnikami, tańczył pod Bramą-Rybą. Potem przez kilkadziesiąt minut rozmawiał i fotografował się z uczestnikami Lednicy. 

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podkreślił w niedzielę w Polsat News, że Spotkania Młodych Lednica 2000 są "bardzo piękną uroczystością". "Prezydent wziął udział, jeśli była taka sytuacja, to brał udział czynny" – powiedział Łapiński. "Spontanicznie zaproszony do tańca wziął udział, co nie jest nowością, bo poprzedni prezydent Bronisław Komorowski w takim samym tańcu czy w takich samych uroczystościach uczestniczył w roku 2013" – dodał rzecznik. Podkreślił, że wypada się cieszyć, iż są w Polsce uroczystości, które budują wspólnotę, bo – jak mówił – "tego strasznie jest mało".

Z kolei wiceminister kultury Jarosław Sellin wskazywał na to, że prezydent jest bardzo zaangażowany w wydarzenia związane z obchodami stulecia niepodległości Polski, więc nie mogło zabraknąć go w Lednicy. "Wpisał się także w tamten klimat, w tamtą radość, która zawsze ma miejsce od już kilkunastu lat" – powiedział wiceminister.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Obecnie opiekę duszpasterską nad przedsięwzięciem sprawują o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 października

Piątek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
"Dotknął go, uzdrowił i odprawił."
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,1-11; Ps 111,1b-6; Łk 14,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter