21 stycznia
wtorek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezentacja Kompendium nauczania Kościoła katolickiego

Ocena: 0
360

Zespół ekspertów z dziedziny katolickiej nauki społecznej, skupionych wokół Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przygotował publikację „Naród – Ojczyzna – Patriotyzm. Kompendium nauczania Kościoła katolickiego”. To pierwsze tego typu opracowanie, które komplementarnie ukazuje nauczanie Kościoła katolickiego o patriotyzmie i pokrewnych mu pojęciach. Prezentacja Kompendium odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 11.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Choć tematykę patriotyzmu podejmowało wcześniej wielu autorów, to jednak brakowało całościowego spojrzenia na to zagadnienie w świetle katolickiej nauki społecznej. Lukę tu postanowił uzupełnić zespół ekspertów z dziedziny katolickiej nauki społecznej, skupionych wokół Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu pod przewodnictwem dr hab. Grzegorza Sokołowskiego.

Teksty Kompendium, jak zauważył we wstępie do tego opracowania abp Józef Kupny, Przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, mogą służyć nauczycielom, kapłanom oraz wychowawcom w ich pracy z młodzieżą. Mogą być także pomocą chrześcijańskim politykom i samorządowcom w ich działalności politycznej i publicznej na rzecz dobra wspólnego w zgodzie z zasadami etyki chrześcijańskiej.

W prezentacji Kompendium udział wezmą: ks. dr Grzegorz Sokołowski, Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne i redaktor naukowy Kompendium oraz dr hab. Sławomir Sowiński z Instytutu Politologii UKSW. Spotkanie poprowadzi Marcin Przeciszewski, Prezes KAI.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Syn Człowieczy jest Panem szabatu
Dziś w Kościele: wtorek, II tydzień zwykły, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 16,1-13; Ps 89,20-22.27-28; Mk 2,23-28
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -