25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Praska "Totus Tuus"

Ocena: 0
111

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – z tym hasłem wyruszyła spod stołecznego sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej 34. Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus”.

fot. Rafał Laszuk

Wśród grup znajdują się także strażacy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażackiej, dlatego Eucharystii inaugurującej pielgrzymkę i samemu wyjściu towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP „Moderato”.

Mszy świętej przewodniczył abp Henryk Hoser SAC. – Specyfika pielgrzymki polega na tym, że jest ciągłą modlitwą. Uczestniczy w niej ciało, serce i umysł człowieka – wskazywał w homilii na ogromny trud i wysiłek wiernych ofiarujących pokonaną drogę Najświętszej Maryi Pannie. Mówiąc o rekolekcyjnym charakterze pielgrzymki, zachęcał też wiernych do podjęcia refleksji nad własnym życiem.

Wiesława Kaczorek idzie w PPR już jedenasty raz. – Każdy dzień poświęcony jest innej intencji. Pierwszego dnia dziękuję Bogu za otrzymane łaski, pozostałe dni ofiaruję modlitwę za bliskich. Nie zamieniłabym pielgrzymki na żadne wakacyjne atrakcje. To odnowa duchowa i siła na cały rok – mówi. Arkadiusz Możdżeń idzie w PPR wraz z całą rodziną po raz piąty. – Wnosi to do mojego życia odnowę duchową po ciężkim roku pracy – przyznaje.

W pielgrzymce poszło w tym roku ok. 400 osób w siedmiu grupach i dodatkowo grupa dziecięca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -